Len preto, že môžete robiť to, čo sa vám zachce. Ste prosto stále slobodná. Výskumy napríklad ukazujú, že slobodní ľudia žijú bohatším spoločenským životom. Inými slovami, keď ste bez muža a detí, môžete sa viac stretávať s priateľmi a udržiavať spoločenské kontakty. Ono to so životom single nemusí byť až taká nuda.

Dobrá partia, no bez muža
Hoci ste si na svoj stav už po tých rokoch zvykli, určite vám veľakrát preblesklo hlavou, prečo práve ja? Keď sa pozriete do zrkadla, nezíza na vás ohava, aj vkus už máte vycibrený a viete, ako tých pár kíl navyše šikovne zamaskovať, o vráskach ani nehovoriac.

Diplom z vysokej školy ste získali hravo, kariéru ste už v tridsiatke mali veľmi vysoko. Prvý byt ste si kúpili v 28 rokoch, hoci na hypotéku, ale tú máte už splatenú. V podstate nie ste vôbec zlá partia. Tak prečo, dofrasa, sa to s každým chlapom skončilo, keď to už-už vyzeralo na spadnutie?

Vysoké nároky
Niekedy práve úspech bráni ženám uspieť u mužov. „Veľmi úspešným ženám muži neveria,“ myslí si britský psychológ Ron Bracey v rozhovore pre Dailymail. Bracey ďalej naznačuje, že ženy, ktoré nechcú zostať slobodné, by sa popri svojich aktivitách mali viac sústrediť na to, čo chcú.