Tento fenomén dnešnej doby je často spájaný s rôznymi súvislostiami. Takisto s výzorom muža i jeho údržbou o zovňajšok. Ak predtým pán tvorstva nepoznal žiletky ani voňavky, zrazu prišla zmena, je to viac ako podozrivé.

Chlapi sú príliš leniví...
Nech sa na to pozrieme akokoľvek, chlapi sú príliš lenivým stvorením, aby len tak bezdôvodne dbali o svoj výzor. Keď sa muž o svoj vzhľad viac stará, niečo tým sleduje. Má na to určitý dôvod. Buď upútať druhú stranu alebo si to vyžaduje jeho spoločenské postavenie či práca. Keby nemuseli, neholia sa vôbec.

Až kým sa v brade začnú cítiť nepohodlne. Keď teda vyráža na lov, slobodný či ženatý, nepôjde predsa do ulíc s imidžom bezdomovca, ktorý nemá na žiletky? Priznajme si, ani nás by takýto zjav vo väčšine prípadov neupútal. Zväčša bodujú oholení šviháci so sebavedomím vystupovaním.

Upravený výzor nám dodáva väčšie sebavedomie a istotu. To platí i u mužského pokolenia. A stav nášho psychického rozpoloženia má zase dopad na naše vonkajšie vyžarovanie i príťažlivosť. Ani na mužov nezaberú mastné vlasy či chlpaté nohy spojené s neistým a zakríknutým správaním.