Pokazené ozdoby
Kancelárska spinka je nenahraditeľný pomocník pri práci s dokumentmi, ale môžete ňou bezpečne prichytiť na stromček aj obľúbenú, ale pokazenú vianočnú ozdobu. Stačí, keď spinku ohnete do tvaru písmena S a takmer neviditeľne, ale bezpečne na ňu zavesíte akúkoľvek vianočnú ozdobu. Postup je jednoduchý, ide hlavne o to, aby ste využili svoju fantáziu. Spinky majú takmer neobmedzené využitie, takže smelo do toho!

dekoracie
Zdroj: Shutterstock

Vianočný stromček
Umelý vianočný stromček zvyčajne vydrží v dobrom stave dlhé roky. Ak je ten váš už po rokoch „vypĺzol“, ale nechcete ho vymeniť za nový, pokazené vetvičky môžete nahradiť kefou na umývanie fľašiek. Stačí ju prestriekať zelenou farbou (kúpite ju v akomkoľvek obchode s farbami), drôtikom uchytiť na prázdne miesta a stromček bude opäť ako nový.

Príroda v obývačke
Váhate, či kúpiť živý vianočný stromček? Pokojne ho nahraďte akoukoľvek veľkou izbovou rastlinou. Vyhrali ste, ak na balkóne alebo terase pestujete živý ihličnan. Asi týždeň ho nechajte v chladnej miestnosti privykať na teplo interiéru a potom šup s ním do obývačky. Momentálne „fičí“ postavenie stromčeka do pleteného koša, ktorý slúži ako klasický podstavec. Môžete ho nahradiť masívnym kvetináčom.

dekoracie
Zdroj: Shutterstock

Náš tip
Takýto stromček ozdobte veľmi jednoducho, napríklad svetielkami a jemnými ozdobami. Myslite na to, že menej je viac. Radšej nechajte vyniknúť jeho prirodzenú krásu. Veľmi príjemným a k prírode šetrnejším riešením je, keď nahradíte stromček vetvou borovice. Keď je veľká a ťažká, pokojne ju osaďte do koša či kvetináča. A ozdobte ju. Výsledný efekt vás prekvapí.