Banderas opäť žiari na veľkom plátne: Pozrite sa, ako sa zmenil a s kým žije (FOTO)

Banderas opäť žiari na veľkom plátne: Pozrite sa, ako sa zmenil a s kým žije (FOTO)
40 fotiek v galérií

Španielsky herec Antonio Banderas sa znova skvie na veľkom plátne. Tentokrát dokonca úprimnejšie ako kedykoľvek predtým, odhaľujúc umeleckú dušu postavy, až na dreň.

V dráme najznámejšieho súčasného španielskeho tvorcu Pedra Almodóvara stvárňuje filmového režiséra, ktorý už nie je schopný tvoriť a príčinu svojej vyprázdnenosti musí hľadať vo svojom živote.

VIDEO: Partnerka Antonia Banderasa ho nespustí z očí

V spomienkach sa vracia do detstva a prvej vekľej láske i rozchodu. Za precítene zahraný part už získal hereckú cenu na prestížnom festivale v Cannes. Niekdajší sexsymbol oslávi v lete 59 rokov a nesmelosť jeho filmových začiatkov v 80. rokoch je už dávno minulosťu. Jeho južanská charizma ochromila ženy po celom svete natoľko, že sa objavoval na popredných miestach najznámejších magazínov medzi najpríťažlivejší muž sveta.

Rodák zo španielskej Malagy chcel byť ako dieťa futbalistom. V puberte si to však rozmyslel. Pre film ho objavil práve Pedro Almodóvar. Obsadil ho do svojich drámMatador či Spútaj ma!.

Kliknite do galérie pod článkom.

Širšia verejnosť však Banderasa spoznala vo svetoznámej americkej dráme Philadelphia, kde si zahral ľúbostného partnera zomierajúceho Toma Hanksa. Nasledovaliúspešné snímky Interview s upírom, Desperado, Zoro: Tajomná tvár, Legenda o Zorovi, Boxeri či muzikál Evita. "Hollywood je samozrejme perfektná skúsenosť, ale európsky film má stále niečo do seba. To je to, čo ma stále berie za srdce," vyhlásil pred časom na festivale v Karlových Varoch.

VIDEO: Pozrite si ukážku z filmu Bolesť a sláva

Herec a režisér má za sebou dve takmer 10-ročné manželstvá. Druhé s problémovou herečkou Melanie Griffith mu prinieslo aj dcéru, dnes dvadsiatničku. Aktuálne herec už dlhší čas žije s o dvadsaťročie mladšou investičnou manažérkou Nicole Kimpel.

Kliknite do galérie pod článkom.

Autor: Dana
Foto: Getty Images/Magic Box

 40 fotografií

Banderas opäť žiari na veľkom plátne: Pozrite sa, ako sa zmenil a s kým žije (FOTO)Banderas opäť žiari na veľkom plátne: Pozrite sa, ako sa zmenil a s kým žije (FOTO)Banderas opäť žiari na veľkom plátne: Pozrite sa, ako sa zmenil a s kým žije (FOTO)Banderas opäť žiari na veľkom plátne: Pozrite sa, ako sa zmenil a s kým žije (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa