Básnik, ktorý chytil zlatú rybku

Básnik, ktorý chytil zlatú rybku
6 fotiek v galérií

Múdrosť prichádza s vekom, nadhľad s vyzretosťou. Aj to človeku dôjde po prelistovaní si novej knižky bonmotov a aforizmov Emila Babína, ktoré sviežo a nenásilne, avšak presne mieria do pravdy. Pokrstili ju začiatkom týždňa vo V-klube v Bratislave.

Po svojej prvej knižke aforizmov Pil na sekeru pokračuje básnik a skvelý novinár Emil Babín v skratkovitom hodnotení našej prítomnosti v knižke Chytil zlatú rybku. Britko aj uštipačne sa dotýka nemenných právd o spolunažívaní a manželstve po rokoch, ale aj s vekom nadobudnutým skepticizmom a zároveň vyzretosťou získaným nadhľadom cieli aj na súčasné trendy. Niektoré autorove bonmoty sú láskavé, iné ostré a presné, ďalšie dokonca šteklivé a sexuálne, avšak všetky vnútorne oslobodzujúce vďaka neústupčivému humoru.

Aforizmy prítomným prečítali Babínovi obdivovatelia a priatelia, herci a humoristi Lujza Garajová-Schrameková a Braňo Bystriansky. Speváckymi vstupmi ich doplnila šlágrová a muzikálová legenda Gizka Oňová, ktorá sarkasticky poznamenala, že aj keď je cítiť naftalínom, je to jej prirodzená vôňa a pasuje k nej. Načo jej moderátorka Karin Haydu vyjadrila obdivnú závisť, že aj v jej veku je taká žiadaná a obľúbená a stále vie robiť ľuďom radosť.

Knižku originálne a zároveň logicky - a to abecedou pokrstil Babínov priateľ, obľúbený a uznávaný herec František Kovár, ktorému vraj Babín ako jedinému dovolí recitovať jeho básne bez vypýtania súhlasu.

"Milujem stručnosť. Na malom priestore je pointa vtipnejšia a údernejšia. Okrem toho Emil šetrí lesy. Gratulujem mu k tomuto podarku. A teším sa na dlhé chvíle pohody vďaka krátkym momentom čítania," povedala o knihe, ktorú prináša Vydavateľstvo Ikar, moderátorka Adela Vinczeová. „Emilove aforizmy sú ako párty vozeň vysokorýchlostného vlaku TGV. Je to ohromná zábava, ktorá dorazí vždy presne do cieľa," vtipne ich glosátor Dano Dangl.

Autor a foto: Bohdana Ondrášková

 6 fotografií

Básnik, ktorý chytil zlatú rybkuBásnik, ktorý chytil zlatú rybkuBásnik, ktorý chytil zlatú rybkuBásnik, ktorý chytil zlatú rybku
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa