Batáty vs cvikla: Ktorá sladká zelenina je nutrične bohatšia?

Batáty vs cvikla: Ktorá sladká zelenina je nutrične bohatšia?

1. kolo: Energia
Snažíte znížiť energetický príjem, napríklad obmedzením príloh, a osobitne v lete sa vám žiada jesť iba ľahké pokrmy? V tom prípade je dôležité vedieť, že aj medzi jednotlivými druhmi zeleniny sú nezanedbateľné rozdiely v energetickej hodnote. Zatiaľ čo 100 g batát má 360 kJ, rovnaké množstvo červenej repy iba polovicu – 180 kJ. Bod pre cviklu.  
Stav: 0 : 1

2. kolo: Vitamín A
Nazýva sa aj retinol a stará sa o zrak, sliznice, kosti, krvotvorbu a imunitu, chráni pred niektorými onkologickými ochoreniami. Pri jeho nedostatku klesá obranyschopnosť organizmu. V 100 g batát sa nachádza 14 187 IU (medzinárodných jednotiek) vitamínu A, čo je takmer 5-násobok dennej potreby, v rovnakom množstve cvikly je iba 33 IU vitamínu A. Bod pre batáty.
Stav: 1 : 1

3. kolo: Kyselina listová

Vitamín B9, väčšmi známy pod názvom kyselina listová, je dôležitý pre ženy v každom veku, nielen v tehotenstve pre zdravý vývoj plodu. Pomáha predchádzať ochoreniam srdca, hypertenzii, depresiám, strate pamäti, Alzheimerovej chorobe i rakovine. Stará o aj o všetky telesné tkanivá, pretože stimuluje ich regeneráciu a zlepšuje okysličovanie buniek. V 100 g batát sa nachádza 11 mikrogramov kyseliny listovej, v rovnakom množstve cvikly 109 mikrogramov. Bod pre cviklu.
Stav: 1 : 2

Víťaz: Cvikla
Liečivú silu tejto nenápadnej zeleniny poznali už naše staré mamy. Červená repa patrí medzi najbohatšie prírodné zdroje kremíka, nazývaného aj minerál krásy. Kremík posilňuje kostí a väzivové tkanivá, zlepšuje pružnosť ciev, pomáha udržiavať mladistvú pokožku, pevné vlasy a nechty. Spomaľuje starnutie a podporuje regeneráciu celého organizmu. Pre vysoký obsah kremíka a kyseliny listovej vyskúšajte cviklu ako chutnú omladzovaciu kúru. Jedzte ju aspoň raz za týždeň.

Autor: jb
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa