Bez tuku ochorieme: Potrebuje ho aj naša menštruácia

Bez tuku ochorieme: Potrebuje ho aj naša menštruácia

Po mnoho rokov sa nám tvrdilo, znovu a znovu, že tuk je nezdravé jesť a väčšina ľudí tomu aj uverila.

Nikdy nejedia mastné červené mäso, len kuracie alebo rybie, a to raz alebo dvakrát týždenne. Nechcú používať maslo a vajcia, pretože sledujú svoj cholesterol.

Bez tuku ochorieme
Ľudia sa snažia schudnúť, počítajú gramy tuku v potravinách a kupujú všetko nízkotučné. Jediný problém je, že všetko robia zle! A potom im ani zdravá strava a chudnutie nefunguje.

V skutočnosti, ak jeme stravu s nízkym obsahom tuku, môžeme ochorieť. Budeme trpieť príznakmi depresie, únavou, úzkosťou, zmenami nálad, hypoglykémiou, inzulínovou rezistenciou, ale aj nenásytným hladom, problémami žlčníka, plynatosťou, riedkou stolicou.

Menštruácia potrebuje tuk

Aby toho nebolo málo, ženy hlavne hormonálnou nerovnováhou. Ženy na nízkotučných diétach sa sťažujú, že ich vlasy sú suché, krehké a ľahko vypadávajú. Ich koža je suchá a vráskavá. Ešte stále nechcete konzumovať tuk?

Aj keď väčšina ľudí sa pri nízkotučnej diéte necíti zdravo, stále veria, že keď sa nejako vyhnú tuku, budú zdravší. Tuky sú, bohužiaľ, obviňované za všetko, čo spôsobuje upchávanie tepien a rakovinu. A tuky sú určite najobľúbenejším obetným baránkom výrobcov prostriedkov na chudnutie a národných centier obezity!

My vám však už od pondelka vysvetľujeme, ako tuky v strave veľmi potrebujeme, ako nám pomáhajú a že sa s nimi dokonca chudne. Jedným z najzdravších tukov sú omega-3 mastné kyseliny, ktoré sa nachádzajú v rybacom tuku, olivovom oleji a vlašských orechoch.

A ako viete že konzumujete dostatok správnych tukov?
Deficit omega-3 tukov v našej výžive, má za následok mentálnu otupenosť, neschopnosť dlho sa koncentrovať, depresie, priberanie na hmotnosti, alergie, lámavé nechty a mnoho kožných príznakov.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa