Biely hojivý prášok: ČO DOKÁŽE… detský púder?

Biely hojivý prášok: ČO DOKÁŽE… detský púder?

Po detskom púdri siahnite aj v dospelosti. Pomáha nielen pokožke, ale využijete ho aj v domácnosti.

1. Zaparená koža
Deťom sme ho dávali na začervenané zadočky. Detský púder však osoží aj dospelej pokožke. Ak sa vám zaparí koža z tesného oblečenia či mokrých plaviek, siahnite po tomto bielom zázraku. Detský púder vysuší aj vyrážku a vyhladí zrohovatenú kožu na lakťoch.

2. Po holení
Či už sa holíte žiletkou, depilujete krémom, alebo odstraňujete chĺpky epilátorom, nezabúdajte pokožku ošetriť. Hoci sú na trhu rôzne krémy, gély a emulzie, najlacnejšou a veľmi účinnou voľbou je detský púder. Naneste ho vatovým tampónom na pokožku, z ktorej ste odstránili nežiaduce chĺpky, a nechajte pôsobiť. Najlepšie počas celej noci. Pokožka sa vďaka púdru upokojí a zregeneruje.

3. Na mastné škvrny
Kvapli ste olej na obrus alebo ste si zašpinili oblečenie mastným jedlom? Nič to. Siahnite po detskom púdri. Jednoducho ho nasypte na mastný fľak na látke a jemne po ňom prechádzajte kúskom vaty či vatovým tampónom. Potom odev normálne vyperte.

4. Proti zápachu nôh
Potia sa vám často nohy a nepríjemne zapáchajú? Ráno pred obutím ponožiek si na nohy naneste detský púder. Trochu púdru môžete nasypať aj do topánok. Pohltí vlhkosť a zamedzí množeniu nepríjemných baktérií, ktoré spôsobujú zápach.

5. Pohlcuje vlhkosť
Keďže detský púder pohlcuje vlhkosť, nasypte ho do misky a vložte medzi oblečenie. Využiť ho môžete aj na staršie nepríjemne zapáchajúce koberce. Posypte ich púdrom, nechajte pôsobiť, potom poriadne vyprášte alebo vysajte. Púder v nich pohltí vlhkosť a zápach.

6. Náhrada suchého šampónu
Došiel vám suchý šampón? Skúste použiť detský púder. Naneste ho do vlasov a dôkladne vyčešte. Efektívny je aj na mastné vlasy. Takýto „šampón“ vyčistí aj srsť vašich domácich miláčikov.

7. Odpudzuje škodce
Potrebujete sa zbaviť mravcov v domácnosti? Nasypte do ich cestičiek detský púder. Využijete ho aj v záhrade proti škodcom. Cibuľky rastlín pred zasadením do zeme dôkladne poprášte púdrom.

8. Drží mejkap
Detský púder je aj vhodným podkladovým púdrom pod mejkap. Ak ho nanesiete na pery pred aplikovaním rúžu, rúž sa na nich nerozpije a dlhšie vydrží. Rovnako funguje aj pri očných tieňoch. Jemná vrstva púdru na mihalniciach pred nanesením maskary vám zas predĺži riasy.

Extra EKO tip: Odporúčame naniesť púder aj do podpazušia. Keďže pohlcuje vlhkosť a má príjemnú jemnú vôňu, dokáže nahradiť i dezodorant.

Autor: red
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa