Bola s Dodim tehotná? Smrť princeznej Diany nebude nikdy doriešená! Vieme, prečo (FOTO)

Bola s Dodim tehotná? Smrť princeznej Diany nebude nikdy doriešená! Vieme, prečo (FOTO)
58 fotiek v galérií

Kľúčový svedok nehody - bývalý vrchný detektívny dozorca polície John Macnamara (†83) totiž údajne vedel veci, o ktorých mnohí ani len netušili. Zomrel však a informácie, ktoré by mohli pomôcť doriešiť nešťastnú nehodu, si zobral so sebou do hrobu.

VIDEO: Rekonštrukcia smrteľnej nehody princeznej Diany

 

Z Macnamaru sa totiž stal neskôr šéf ochranky Mohameda Al-Fayeda, ktorý bol otcom Dianinho milenca Dodiho. Diana (†36) si s Dodim užívala v Paríži, keď počas šialeného úteku pred novinármi v roku 1997 havarovali. Dodi aj Diana pri nehode zahynuli. Macnamara sa s výsledkami analýzy nehody nevedel vyrovnať, tak viedol vyšetrovanie na vlastnú päsť a údajne prišiel k závratným zisteniam, ktoré mohli do prípadu vniesť nové svetlo.

S jeho závermi a prístupom k prípadu však mnohí nesúhlasili. Nečudo. Macnamara totiž najskôr klamal o tom, že vodič auta si pred jazdou vypil. Povráva sa tiež, že klamal aj o tom, či bola alebo nebola Diana v čase svojej smrti tehotná. Po jeho smrti teda mnohí veria, že vedel oveľa viac, súkromné vyšetrovanie totiž viedol dlhé roky. Ak však aj niečo podstatné zistil, nikomu to už nepovie.

Victorii sa rozmotal jazyk: Toto sú pikantné detaily o tom, čo robí s manželom v posteli!

Dnes je jasné len to, že zranenia, ktoré princezná Diana utrpela, neboli až tak vážne, ako sa spočiatku predpokladalo. Po takmer 23 rokoch od nehody totiž prehovoril lekár Michael Mansfield o tom, aké zranenia princezná počas nehody utrpela. Vtedy "utekala" so svojím priateľom Dodim (†42) z hotelu Ritz.

Doslovne ich prenasledovali novinári, fotografi si chceli urobiť čo najlepšie zábery slávnych milencov. Tak sa im prominentný pár snažil utiecť, ale ich šofér nezvládol v tuneli riadenie a s autom havaroval. Z limuzíny zostal len nepoužiteľný vrak. Výsledkom bolo, že Diana následkom zranení podľahla tesne po príchode do nemocnice. Všetko však mohlo byť inak!
O tragédii totiž prehovoril patológ Richard Shepherd, ktorý vniesol do jej záhadného úmrtia viac svetla. „Zranenie Diany bolo veľmi malé, ale na zlom mieste,“ prezradil britskému Mailu. Pokračoval so slovami, že bolo veľmi špecifické a vzácne a že počas kariéry patológa sa s takým ešte nestretol. Čo sa teda Diane v osudnú noc stalo?

Počas nárazu si pretrhla pľúcnu tepnu, čo spôsobilo, že začala pomaly krvácať do hrude. Keď na miesto nešťastia dorazila záchranka, nezdalo sa, že sú jej zranenia príliš vážne, dokonca sa s lekármi rozprávala. Po chvíli sa však začal jej stav prudko zhoršovať. Vedomie stratila už v sanitke počas prevozu do nemocnice a keď tam dorazili, lekárom už nezostalo nič iné, ako ju vyhlásiť za mŕtvu. Bolo to 31. augusta 1997.

Smutné je, že keby Diana spravila počas cesty autom bežné bezpečnostné opatrenia, vôbec nemusela zomrieť. Sedela totiž síce na zadnom sedadle, ale nebola pripútaná. Keby tak bolo, s veľkou pravdepodobnosťou by sa z poranení za pár dni vystrábila, alebo by nehody vyšla s niekoľkými podliatinami a zlomenými rebrami a rukami. Žiaľ, „kráľovná ľudských sŕdc“ uprednostnila pohodlie pred bezpečnosťou a to sa jej stalo osudným.

Viac fotografií Diany ale aj zábery z miesta nehody nájdete v galérii pod článkom.

Autor: mam
Foto: Profimedia

 58 fotografií

Bola s Dodim tehotná? Smrť princeznej Diany nebude nikdy doriešená! Vieme, prečo (FOTO)Bola s Dodim tehotná? Smrť princeznej Diany nebude nikdy doriešená! Vieme, prečo (FOTO)Bola s Dodim tehotná? Smrť princeznej Diany nebude nikdy doriešená! Vieme, prečo (FOTO)Bola s Dodim tehotná? Smrť princeznej Diany nebude nikdy doriešená! Vieme, prečo (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa