Bolí vás chrbát? Problém môže byť vo vašich vaječníkoch

Bolí vás chrbát? Problém môže byť vo vašich vaječníkoch

Rakovina vaječníkov alebo krčka maternice je známy tichý zabijak, pretože ich príznaky sú nešpecifické, takže môžu zostať nepovšimnuté.

Nedávny výskum však ukázal, že sa príznaky vyskytujú, a to aj v raných fázach vývoja rakoviny. Včasné odhalenie je veľmi dôležité a znamená to minimálne ďalších niekoľko rokov života.

Tráviace poruchy

Mnoho pacientov trpí poruchami trávenia a často zažívajú záchvaty zápchy alebo hnačky. Príznaky pravidelne sa vyskytujúcich zažívacích ťažkostí, ktoré prichádzajú a odchádzajú, môžu znamenať problém vaječníkov alebo krčka maternice.

Môžete si tiež všimnúť konzistentný výskyt nadúvania, poruchy trávenia, plynatosť alebo nevoľnosť. Zväčšenie obvodu bruška a tlaky v bruchu. Nespoliehajte sa na to, že ide len nepríjemný prejav trávenia a zjedli ste niečo, čo vás nafukuje.

Menštruačné zmeny
Mnoho žien hlási zmeny v ich menštruačnom cykle, a odchýlky od ich normálnej periódy. Objavuje sa vaginálne krvácanie v čase, keď nie je očakávané. Niektoré ženy majú bolesti alebo nepríjemné pocity v panve a môžu mať bolesti pri pohlavnom styku.

Niektoré pacientky tiež trpia poruchami močového mechúra. Môžete si všimnúť zmeny vo frekvencii močenia alebo zmeny vo farbe alebo aróme moču. Niektoré ženy udávajú bolesť dolnej časti chrbta. Ide viac-menej o tupú bolesť, v blízkosti ich močového mechúra alebo obličiek. Objavuje sa aj strata chuti do jedla. Ak sú ženy schopné jesť, jedia len veľmi málo a rýchlo sú plné. Môže sa u nich vyskytnúť aj pretrvávajúci nedostatok energie alebo únavy.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa