Budúci ocinovia: Želajú si skôr synov alebo dcéry?

Budúci ocinovia: Želajú si skôr synov alebo dcéry?

Myslíte si, že oteckovia túžia mať vždy za potomka iba chlapca? Aby s ním mohli chodiť na futbal? Alebo ste za to, že muž si vždy želá dcéru, ktorú môže rozmaznávať a kupovať jej viac darčekov, ako svojej manželke? Podľa štatistík vyhrávajú u otcov dcéry.  

Mužský vzor
Áno, chlapi si uvedomujú, čo všetko by mohli robiť so synom, ďalším mužom v rodine, učiť ho hrať futbal, hokej, učiť ako nepriateľom rozdávať rany. To všetko pri dievčatách padá na neúrodnú zem. Dievčatká však otcov učia niečo celkom iné, čo sa im páči. Byť mužským vzorom, zodpovednejším, starostlivejší, čo sa ukáže nielen doma, ale aj v práci. Muži s dcérami sa dokonca aj krajšie správajú v práci ku svojim kolegyniam.

Väčšia starostlivosť

Hoci si mnohí myslia, že otec nemá variť, kúpať deti, čítať im rozprávky na dobrú noc, alebo meniť plienky a toto všetko robí mamička, muž práveže nechce, aby bola jeho žena robot a cíti väčšiu potrebu byť mužom a postarať sa o obe ženy v jeho dome, aby boli spokojné a nie zničené.

Namiesto spidermana princezná?

A hoci niektorí pri prvom ultrazvuku a odhalení pohlavia už zahadzujete staré autíčka, kostýmy spidermana a iných mužských hrdinov, veľa oteckov práve naopak má tendenciu byť pri dievčatkách kreatívnejšími a dokonca ich do mužských kostýmov aj navliecť. Predstavte si, že sa to tým dievčatkám ešte aj páči. Mať dcéru neznamená venovať sa iba čisto dievčenským záležitostiam.

Mužov dcéry neobmedzujú, dokonca by sa dalo povedať, že sú to synovia, ktorí majú presne naplánovanú chlapčenskú výchovu, aby nepôsobili ako „baby“. Vo svete, kde ženy stále bojujú za rovnosť majú oteckovia tendenciu pri dcérach vychovávať ich k väčšej sebadôvere, sebestačnosti, možno až panovačnosti. Na druhej strane sú oteckovia aj radi, keď môžu byť učiteľmi, ktorí dávajú dcérkam rady do života, čo sa týka mužov, ale aj telesného vzhľadu.

Je tu niečo zvláštne, zvláštna väzba, ktorá existuje iba medzi otcom a jeho dcérou, ktorú nemožno vysvetliť, ale oteckovia so synmi po nej túžia...

Autor: maj
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Bábätká"

Poradňa