Bylinky do zásoby: Ako správne sušiť vňatky

Bylinky do zásoby: Ako správne sušiť vňatky
Nestihnete spotrebovať všetky kuchynské bylinky, kým sú čerstvé? Poradíme vám, ako si ich môžete uchovať a ušetriť.

Sušené vňate kuchynských byliniek vôbec nie sú lacné. Za pár gramov zaplatíte v obchode od 40 do 90 centov, a keď denne varíte, miniete kopu peňazí, kým si opäť vypestujete čerstvé. Ako ich teda správne usušiť, aby nestratili farbu, vôňu ani chuť?

Najvhodnejší čas
Bylinky zberajte, kým sú mladé a svieže, vtedy majú najvyšší obsah účinných látok. Natrhané bylinky sa neodporúča oplachovať vodou, mohli by chytiť pleseň. Ak sú zaprášené, večer pred zberom ich jemne osprchujte hadicou, aby do rána uschli. Na sušenie vyberte iba pekné, dobre vyfarbené vňate. Na výber máte niekoľko spôsobov sušenia.

1. Na vzduchu
  • Najjednoduchší, ale aj najdlhší spôsob sušenia, ktorý sa nemusí vždy vydariť. Vňate pri ňom môžu stratiť farbu a pri vysokej vzdušnej vlhkosti môžu chytiť pleseň, preto sa neodporúča sušiť ich v kuchyni. Veľmi aromatické bylinky sušte oddelene.
  • Bylinky rozložte v tenkej vrstve na papier na pečenie a sušte pri izbovej teplote v suchej, tmavej a vzdušnej miestnosti. Občas ich poprehŕňajte rukou. Bylinky sú suché, keď šuštia a mrvia sa v prstoch. Trocha byliniek hermeticky uzavrite do igelitového vrecúška. Ak sa po pár hodinách orosí, ešte nie sú celkom suché.
  • Vňate zviažte do kytičiek po 5 až 8 stoniek a zaveste voľne, aby sa navzájom nedotýkali. Sušte v suchej, dobre vetranej miestnosti, kde je teplota 20-25 °C. Čím menej svetla, tým lepšie si uchovajú farbu. Nikdy nesušte na priamom slnku. Ak ich zavesíte na povalu, do stodoly či záhradného domčeka, môžete viazaničky ochrániť papierovým vrecúškom, aby sa na ne neprášilo, sušenie však potrvá dlhšie.

TIP: Existujú aj špeciálne závesné siete na sušenie, kde môžete bylinky rozložiť naplocho. Siete majú 1 až 8 kruhových poschodí rôzneho priemeru a od toho sa odvíja aj cena – 10 € až 50 €.

2. V sušičke

  • Ak sa rozhodnete investovať do sušičky potravín, nesiahnite po najlacnejšej. Niektoré totiž sušia nerovnomerne a budete musieť prekladať podnosy alebo časť byliniek dosušovať. Väčšina suší horúcim vzduchom pri teplote 30 °C. Sušenie trvá od 3 do 6 hodín, čo závisí od výkonu sušičky. Keď bylinky predtým opláchnete, počítajte s ešte dlhším sušením.
  • Infračervené sušičky fungujú na princípe infra technológie a sušenie v nich trvá kratšie. Pracujú automaticky, pretože majú vstavaný senzor vlhkosti, ktorý rozozná, či sú bylinky správne usušené. Stačí ich nastaviť a nemusíte sa o nič starať. Pred kúpou si premyslite, či sušičku naozaj využijete a investícia sa vám vyplatí, alebo to bude ďalší zbytočný objemný spotrebič, ktorý vám zaberie miesto v kuchyni či komore.

Vyskúšali sme

3. V teplovzdušnej rúre

  • Možno máte doma pomocníka, o ktorom neviete, že vie perfektne sušiť aj bylinky. Ak vaša rúra pracuje aj s teplovzdušným ohrevom, nemáte čo riešiť. Najprv sa presvedčte, akú najnižšiu teplotu môžete nastaviť pri ohreve s ventilátorom. Ideálne by bolo, keby teplota pri sušení bola 30 alebo 40 °C.
  • Postup je veľmi jednoduchý. Bylinky rozložte na papier na pečenie v tenkej vrstve. Naraz môžete sušiť aj na troch pekáčoch, ktoré zasuniete do rúry v rovnakej výške od seba. My sme sušili vňať kučeravého petržlenu na dvoch pekáčoch pri teplote 40 °C presne 3 hodiny (pri 30 °C to potrvá o niečo dlhšie). Dvierka treba nechať poodchýlené, aby vlhkosť unikala von. Vňať sa perfektne usušila a zachovala si krásnu zelenú farbu, dokonca je aromatickejšia ako čerstvá. Usušené bylinky nechajte poriadne vychladnúť, aby sa nezaparili, až potom ich odložte.

Autor: jb
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Prírodná medicína"

Poradňa