Čarovné utierky na sto použití: Čo dokážu... vlhčené obrúsky?

Čarovné utierky na sto použití: Čo dokážu... vlhčené obrúsky?

Obrúsky navlhčené mydlovou emulziou, či už detské, odličovacie alebo dezinfekčné cestovné, vás zachránia v nejednej situácii. Ktoré sú najpraktickejšie?

1. Očistite rastliny
Ak chcete odstrániť prach a dosiahnuť prirodzený lesk svojich domácich rastlín, poutierajte ich listy vlhčenými, najlepšie neparfumovanými utierkami. Budú znova pôsobiť čerstvo a sviežo.

2. Osviežte si obuv
Tajný tip na topánky po celodennom nosení je nechať v nich cez noc aromatizovaný vlhký obrúsok, ktorý ich rozvonia a osvieži. S ďalším ich potom vyčistite aj zvonka. Zospodu a po stranách z nich jednoducho zotrite nečistoty - a môžete vykročiť do práce.

3. Odstráňte škvrny
… od stien cez pohovky až po koberce. Ak na nich nájdete len jemné povrchové škvrny, jednoducho ich vyčistíte vlhčenými utierkami. Tie sú skvelé aj na kožené povrchy. Zachránite nimi zašpinený kožený gauč i koženkovú bundu.

4. Vyčistite chladničku
Zbavte sa špiny a plesní aj na rukovätiach a štrbinách chladničky. Rýchly výsledok dosiahnete s minimálnym úsilím – hladké povrchy vonkajška aj vnútra chladničky vyčistíte antibakteriálnymi utierkami. To isté platí aj pri mikrovlnnej rúre, varnej kanvici, hriankovači či kávovare.

5. Aj plastové hračky
Detské hračky vyčistíte a zároveň vydezinfikujete niekoľkými vlhkými obrúskami. Zbavíte ich nielen nečistôt, ale aj baktérií.

6. Odmastite znečistený riad
… a to ešte pred konečným umytím. Výrazne mastný plech či pekáč nechajte cez noc odmočiť tak, že doň vložíte jednu-dve väčšie vlhčené utierky a zalejete ich horúcou vodou s trochu saponátu. Dokážu zázračne vsiaknuť mastnotu.

7. Zbavte šaty mejkapu
Usadila sa vám na oblečení nejaká nečistota? Prvú pomoc podá mokrá utierka, dôležitá je hlavne rýchla reakcia. Použite ju aj na škvrny od mejkapu či dezodorantu v podpazuší.

8. Vydezinfikujte verejné miesta
Detské obrúsky sú skvelé na cestách, keď ste v kontakte s predmetmi, na ktorých sa hromadia baktérie. Použite ich na utieranie záchodových dosiek, rukovätí, verejných telefónov, terminálov, automatov... To isté platí aj v posilňovni či telocvični. Pred použitím si vyčistite posilňovací prístroj či podložku na jogu.

9. Rozvoňajte skrine a zásuvky
Na parfumované obrúsky narezané na pásiky pridajte niekoľko kvapiek svojich obľúbených éterických olejov a vložte ich do rohov šatníka a zásuviek.

10. Aj na obrazovky a klávesnice
Odtlačky prstov z obrazovky televízora, tabletu či mobilu vyčistíte vlhčenou vreckovkou rovnako ako nedostupné miesta klávesníc, na ktorých sa rýchlo usádza prach a nečistoty.

Autor: Bona Ondrášková
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa