Chcem sa pomstiť svojmu ex, lebo mi dal necitlivo kopačky!

Chcem sa pomstiť svojmu ex, lebo mi dal necitlivo kopačky!

Bohužiaľ, život nie je iba o krásnych veciach. K životu patria aj sklamania, neférové situácie a necitlivé rozchody.

Zlé veci sa dejú a zlí ľudia existujú. Je to proste tak. Vy však rozhodujete o tom či veci oplatíte rovnakou mincou alebo ukážete svoju zrelosť. Možno vám niekto v živote ublížil až príliš a vy ste museli trpieť. No pamätajte si jednu veľmi dôležitú vec: najlepšia pomsta je žiadna pomsta.

Karma je zdarma
A to je na tom to spravodlivé. Verte, že každý bude „odmenený“ na základe svojho správania, svojich slov, svojich rozhodnutí a svojich činov. A až vtedy pochopí, že niektoré veci mohol urobiť inak. Nepasujte sa do role rozhodcu a sudcu, ktorý mu musí vrátiť jeho necitlivé správanie. Život ho raz dobehne. A možno vďaka tomu pochopí, že mohol byť milší, zhovievavejší a tolerantnejší. Ak budete konať rovnako necitlivo, budete rovnaká ako on. A to predsa nie ste.

Ste rozumnejšia a zrelšia
Neznižujte sa na jeho úroveň tým, že budete plánovať pomstu. Nestojí vám za to. Dokážte, že ste iná, rozumnejšia a vyzretejšia. Ak sa má niečo v živote naučiť, musí sa poučiť na vlastných chybách a podusiť sa vo vlastnej šťave. Tým, že budete spriadať pomstu mu len ukážete, že zlo sa zlom opláca a že všetci sme rovnakí.

Čas strávený „plánovaním pomsty“ môžete využiť konštruktívnejšie
Predstavte si, že naozaj plánujete pomstu. Veď vám to musí zabrať nesmierne veľa energie a času. A teraz si predstavte, že túto energiu a čas investujete do niečoho lepšieho, napríklad do rozvoja samého seba. Kam až by ste sa vedeli dostať... Využite preto čas lepšie, zamerajte sa na seba a dovoľte si, nech z vás všetky zlé skúsenosti urobia silnejšieho a lepšieho človeka.

Aký požičaj, taký vráť
Keď sa rozhodnete, že sa každému, kto vám urobí niečo zlé pomstíte, rátajte s tým, že sa k vám zlo bude dostávať donekonečna. Vráti sa k vám presne to, čo dáte. Ak budete zhovievavá, naučíte sa odpúšťať, ale zároveň kráčať svojou cestou a nenecháte so sebou manipulovať, budete oveľa sebavedomejšia a spokojnejšia.

Zo zla sa ešte dobro nenarodilo
Zlo plodí zlo a dobro plodí dobro. Ide o veľmi jednoduchú rovnicu, ktorú by ste mali mať vždy na pamäti. Ak ste si prešli peklom, pravdepodobne nutkanie pomstiť sa bude silné. No bude to mať nejaký význam? Vyrieši sa tým niečo? Vôbec nie. Zlo nikdy nevíťazí. Naopak, buďte lepšia a konajte dobro. To je tá najväčšia a najlepšia „pomsta“.

Vaše šťastie a úspechy dokážu bolieť viac, než akákoľvek pomsta
Ak si myslíte, že najviac sa mu pomstíte tým, že mu spôsobíte rovnakú bolesť ako on vám, mýlite sa. Vedzte, že ak budete pracovať na svojom rozvoji, zameriate sa na vlastné šťastie a budete makať na naplnení vlastných snov a cieľov, vtedy ho zasiahnete najviac. Ľudia sú často neprajní, a preto, ak niekto uvidí, že napriek všetkému sa dokážete usmievať, kráčať ďalej a ešte k tomu byť úspešná, potom ho môže aj rozpučiť od zlosti. Vaše úspechy ho budú škrieť viac, než akákoľvek pomsta, ktorú by ste naplánovali.

Pretože žiadna pomsta je tá najlepšia pomsta
Zdá sa vám to paradoxné? Priznávame, ale je to pravda. Vaše postavenie sa na vlastné nohy, vaše úspechy, prežívané šťastie sú tou najlepšou odpoveďou na zlo. Pohnúť sa v živote ďalej bez pomsty je to najlepšie, čo môžete urobiť.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rozvod"

Poradňa