Chcete v lete predísť spáleniu kože? Stavte na spoľahlivú kozmetiku

Chcete v lete predísť spáleniu kože? Stavte na spoľahlivú kozmetiku

Tiež sa vám niekedy stáva, že vás nepekne spália už prvé letné lúče? Nie ste sami.

Počas dlhého zimného obdobia veľa z nás zabudne na zásady zdravého opaľovania a poučí sa až vtedy, keď im slniečko znovu pripomenie svoju silu. Nie je preto na škodu si tieto znalosti s predstihom opäť pripomenúť a rovno sa porozhliadnuť po nových produktoch, na ktoré toto leto vsadíme.

Aj keď málokoho baví stále dookola mazať sa opaľovacími krémami, v lete je to jeden z najbezpečnejších prostriedkov, ako ochrániť pokožku pred škodlivým UVA a UVB žiarením. Slniečko nám pritom môže spôsobiť nielen bolestivé popáleniny, dlhodobo môže viesť aj k rýchlejšiemu starnutiu kože a v niektorých prípadoch až k rakovine.

Ak týmto ťažkostiam chcete predísť, vybavte sa produktmi s ochranným faktorom, čiže SPF. Jeho výška sa bežne pohybuje v širokom rozmedzí, od 2 až po 100, a určuje, ako účinne vás prostriedok dokáže ochrániť. Než po nejakom kréme ráno siahnete, mali by ste vziať do úvahy, okrem svojho typu pokožky  aj očakávané počasie v daný deň a tiež ako dlho sa plánujete slniť.


Než aby ste teda hľadali univerzálny krém na celé leto, majte ich po ruke radšej viac. Kým na bežné pochôdzky po meste vám bude stačiť SPF nižšia, na celý deň na pláži budete potrebovať silnejšiu ochranu. V takom prípade, ale zároveň nezabúdajte, že ani vodeodolné prípravky nevydržia všetko, a pravidelne na pokožku nanášajte čerstvú vrstvu.


Ak vás od opaľovacích krémov odrádza nepríjemný mastný film, nevešajte hlavu. Nájsť totiž môžete aj nemastnú alternatívu. Takou je nový sprej na opaľovanie UV Water z radu Ambre Solaire od značky Garnier. Ten má nelepivú hydrofilnú textúru obohatenú o aloa vera, ktoré pokožku osviežuje a hydratuje. Vodeodolný sprej UV Water ponúka spoľahlivú ochranu proti UVA a UVB žiareniu a vybrať si môžete medzi variantom s SPF 20 alebo 30.

Platená reklama.

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa