Chráňte svoju pokožku aj na jeseň

Chráňte svoju pokožku aj na jeseň
Babie leto sa s nami rozlúčilo a čas dovoleniek skončil. Niektorí z nás, ale dávajú prednosť letoviskám a plážam, keď turistický ruch už takmer odvial prímorský vánok, a vyrážajú na cesty práve v tomto období.

Nech sa teda chystáte na juh Európy, alebo do exotických destinácií, mali by ste pokožku pred ultrafialovým žiarením chrániť.

Opálenie nestačí

Myslíte si, že keď vaša koža získala tréning z leta a nesie ešte teraz stopy opálenia, nemôže vás slniečko ohroziť? To sa mýlite. Ak nechránenú pokožku vystavíte lúčom na dlhšiu dobu, sčervenanie, alebo dokonca spálenie  pokožky je vysoko pravdepodobné. Škodlivé UV žiarenie prechádza vodou a čiastočne preniká cez sklo alebo odev, aj keď teploty nedosahujú extrémnych hodnôt tak ako v lete.  Dlhodobé slnenie môže pokožku trvalo poškodiť, urýchliť jej starnutie a čo je najdôležitejšie, ohroziť jej zdravie. Ak si chcete neskorú dovolenku vychutnať v pokoji a bez obáv o svoju pokožku, vyzbrojte sa na cestu ochrannými opaľovacími prípravkami.

Ochráni aj osvieži

Váhate, ktorý si vybrať, keď ich je na trhu toľko? Skúste dvojfázový hydratačný sprej na opaľovanie Ambre Solaire UV Water od Garnier. Má jedinečnú, ľahkú textúru na báze oleja a vody. Časť s olejom pleť chráni proti slnečnému žiareniu a druhá zložka, obohatená o aloe vera, pokožku osvieži a dodá jej potrebnú vlahu. Vďaka sprejovému aplikátoru sa produkt ľahko nanáša aj príjemne rozotiera. A nemusíte mať žiadne obavy, že vám na pokožke ostane mastný film. Nelepivá hydrofilna textúra sa do kože vsaje veľmi rýchlo a okamžite ju chráni pred UVA a UVB žiarením. Navyše zostáva vodeodolná. Vybrať si môžete z dvoch variantov - s ochranným faktorom 20 alebo 30 pre nižší, alebo stredný stupeň ochrany.


Platená reklama.

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa