Chutné a diétne zamilované menu: Tipy na romantickú večeru

Chutné a diétne zamilované menu: Tipy na romantickú večeru

Premýšľate o tom, čo by sa hodilo na valentínske menu, aby to chutilo aj jemu, zároveń bolo dostatočne výživné a málo kalorické, aby ste si nemuseli dáva pozor na každé sústo ani vy?

Tu je niekoľko tipov, aby váš večer ostal na úrovni nízkokalorickej stravy, aby ste sa necítili príliš naplnená jedlom, ale skôr romantikou!

Tipy na večerné menu
Celkový efekt by mal spĺňať kritérium elegantnej jednoduchosti. To sa dá najrýchlejšie dosiahnuť tým, že sa posnažíte dať na stôl vynikajúce menu, ktoré nemáte každý deň, ale pripravuje sa jednoducho.

Všetko by malo byť buď varené rýchlo, alebo už hotové pred Valentínom. Zožeňte si špeciálne poháre na víno. Nezabudnite na sviečky. V tlmenom svetle sviečok vyzeráme oveľa príťažlivejšie.

Tak čo teda jesť?
Prvý chod nie je povinný, ale ak ste plná nápadov, tak si zožeňte napr. mušle. Servírujte ich s niekoľkými, na tenko nakrájanými plátkami zeleniny. Keď nie mušle, tak Valentína pekne naštartuje údený losos na kolieskach uhorky.

Hlavný chod by mal potešiť chuťou aj vzhľadom. Večerať bielkoviny nie je vôbec na škodu, takže si pokojne pochutnajte aj na steaku. Partnerovi dajte celý, vy si odkrojte len vzorku. Najlepšie je ho konzumovať bez prílohy, iba so zeleninou, s maslou a nivou.

Ak nie ste na hovädzinu, dajte si spomínanú rybu. Losos s bylinkami je ultra ľahké a šťavnaté jedlo. Ak váš miláčik je len kurča, tak mu kúpte vykostené kura, bez kože a pripravte mu z neho prsia. Dobrý nápad je mäso marinovať aspoň v olivovom oleji s cesnakom a čerstvými bylinkami pred tým, ako ho hodíte na panvicu.

Ak sa vám po tomto jedle ešte vmestí niečo do žalúdka, dobrou voľbou je opäť nejaká chutná zelenina posypaná slnečnicou alebo inými orechmi. Dezertom môžu byť aj soté huby na cesnaku.

Chcete niečo sladké?
Aký by to bol Valentín bez jedla, ktoré neobsahuje šľahačku alebo čokoládu? Aj tu sa dá však držať línia. Na výrobu čokoládových fondue používajte zálievku iba z horkej čokolády, ktorá je zdravšia. Sladký dezert by mal vždy obsahovať 75% ovocného cukru a maximálne štvrtinu rafinovaného. Dobrú chuť a nezabudnite na sladkú pusu na záver večere. Tá bude chutiť rozhodne najlepšie!

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa