Cícer do kávy? Ochutnajte toto afrodiziakum!

Cícer do kávy? Ochutnajte toto afrodiziakum!

Ide o strukovinu, ktorá má orieškovú chuť. Pre výživu človeka je cícer liekom na všetko.

Používa sa na dochucovanie zeleninových polievok, prípravu nátierok. Je vhodný pre tehotné ženy aj deti, je totiž bohatým zdrojom vápnika, železa a vitamínu B15, a čo je úplne skvelé, zo strukovín najmenej nafukuje.

Cícer do kávy?
Predstavte si, že v niektorých prímorských krajinách nie je na zahodenie, ak sa vám k zrnkám kávy vysype aj trošku cíceru praženého alebo pomletého. Semená cícera obsahujú výnimočne veľa bielkovín a vlákniny.

Ak sa radi orientujete na zdravú výživu a potravu rastlinného pôvodu, potom sa spoľahnite na túto strukovinu. Ak milujete sóju, hrach, potom je cícer ich najlepší kamarát. Názov tejto strukoviny znie možno exoticky, ide o grécke slovo kikus, ktoré v preklade znamená silu a moc. Na Slovensku je cícer známy pod rôznymi menami. Najpoužívanejšími sú slovenec, bagovka a čičer.

Strukoviny tvoria základ našej výživy, pozitívom je ich nutričná hodnota a koncentrácia aminokyselín. Tieto látky majú protirakovinové účinky. Pozitívne vplývajú na tuky v tele, znižujú hladinu cholesterolu v krvi. Cícer neobsahuje lepok, čo ocenia ľudia trpiaci celiakiou.

Afrodiziakum
Cícer obsahuje minerálne živiny a vitamíny. Z minerálnych látok je veľmi dôležitý draslík, ktorý pozitívne vplýva na činnosť srdca, znižuje krvný tlak. Kladne sa hodnotí aj zastúpenie fosforu, vápnika, železa a horčíka, ktoré pomáhajú pri odstraňovaní psychickej únavy. Cíceru sa pripisujú aj údajné afrodiziakálne účinky.

Príprava cícera
Cícer je potrebné pred varením namáčať ako mnohé iné strukoviny. Odporúčaná doba namáčania je 10 – 12 hodín. Môže sa pridať niekoľko zrniek čierneho korenia, bylinky či morské huby. Dobrú chuť!

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa