Čím nahradiť klasické pečivo: Čo vyzerá diétnejšie?

Čím nahradiť klasické pečivo: Čo vyzerá diétnejšie?

Konečne ste sa rozhodli pre diétu, pri ktorej vyradíte všetko pečivo a chlieb, veď je známe, že sa po nich poriadne priberá. Čím ich však nahradiť? Klasické ryžové chlebíky vyzerajú v tomto ohľadu skutočne ideálne. Je to však skutočne tak?

Už ste ich skúsili?
Nenadarmo sa im hovorí aj polystyrénové. Nielenže tak vyzerajú, ale neraz aj chutia. To by vás však nemalo odradiť. Ako tvrdia výrobcovia, sú skutočne zdravé a ich konzumácia je pre telo prospešná. Dá s nimi však aj schudnúť? Výhody, z ktorých môžete pri zaradení do jedálneho lístka čerpať, sú mnohoraké. Ide o potravinu plnú vlákniny, ktorú treba do stravy pravidelne zaraďovať. Ich druhou obrovskou výhodou je to, že ich možno mať poruke neustále. Ani po týždni sa vám v kabelke nepokazia.

Táto potravina poteší aj celiakov, pretože neobsahuje lepok. Okrem pacientov s týmto zdravotným problémom ich teda môžu konzumovať aj menšie deti. Pri výbere ryžových (a iných podobných) chlebíčkov však treba veľkú opatrnosť. Mnohé dámy majú pocit, že sa jedná o diétnu potravinu, a tak sa neraz dajú nalákať na ryžové či iné extrudované výrobky, ktoré sú dochutené polevami či čokoládou. Zvyčajne si neuvedomujú, že sa jedná o kalorickú bombu, ktorá mnohonásobne prevýši energetický príjem, ktorý by ste mali z klasického pečiva či krajca chleba.

Prečo? Áno, vyzerajú diétne, avšak majú vysoký glykemický index, takže energeticky poriadne nabúrajú váš „diétny rozpočet“. Nenechajte sa oklamať očami – už sto gramov ryžových chlebíkov sabotuje vaše chudnúce snaženie. Nebojte sa ich, avšak ak držíte redukčnú diétu, mali by ste ich konzumovať s mierou a po jednom kuse. V prípade, že vám ich nevýrazná chuť aj tak nevyhovuje, zaraďte namiesto ryžových či iných „polystyrénových“ výrobkov do svojej stravy radšej nesladené cereálie alebo kvalitný kúsok tmavého pečiva či chleba.

Chcete si udržať hmotnosť?
Možno vám ani tak nejde o chudnutie, ale o udržanie ideálnej hmotnosti. V tom prípade sa ryžových chlebíkov báť nemusíte. Sú skutočne ideálnou potravinou so zásuvky v práci. Rozhodne sú vhodnejšie než tajná čokoláda, či iné nástrahy štíhlej línie!

Autor: maj
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa