Čistenie krvi a ciev octom: Ide o fakt, či výmysel?

Čistenie krvi a ciev octom: Ide o fakt, či výmysel?

Podľa lekárskych správ už pred vyše storočiami sa ocot používal ako liek na zdravotné problémy, ako je zavodnenie alebo bolesti brucha. Ako je to však s ním a jeho použitím na čistenie krvi a ciev? Ide o fakt alebo výmysel?

Vieme, že konzumácia veľkého množstva octu môžu mať škodlivé účinky na zdravie, ako je zubná erózia skloviny a podráždenie v krku, pretože je veľmi kyslý. Tiež môže riediť krv, čo zvyšuje riziko vzniku škôd, ako nadmerná tvorba modrín a krvácanie, ak už užívate lieky na riedenie krvi. Navyše ocot sa negatívne ovplyvňuje s niektorými liekmi, vrátane inzulínu a diuretík.

Ľudia s vysokou hladinou cholesterolu alebo upchanými cievami a tepnami si môžu celkové zdravie skôr ohroziť. Aj keď alternatívna medicína odporúča pitie octu ako prírodného čističa, odborníci nesúhlasia. Podľa nich ocot cievy nečistí, skôr môže spôsobiť zdravotné komplikácie.

Cievy
Krvné cievy dopravujú krv v celom tele. Ak máte vysoký cholesterol, môžu byť zúžené usadeným plakom, ktorý spôsobuje vysoký krvný tlak, ochorenia srdca, infarkt a mŕtvicu. Ak si chcete vyčistiť cievy alebo odstrániť plak spôsobený cholesterolom, musíte konzumovať potraviny, ktoré obsahujú rastlinné steroly. Ocot neobsahuje tieto zlúčeniny, a preto je neefektívny pri čistení ciev. Ale môže pôsobiť ako diuretikum.

Kyslosť
Nielen, že ocot nie je vhodný na čistenie ciev, tiež môže spôsobiť vedľajšie účinky. Spáli krk a pažerák a spôsobí aj objavenie sa starých vredov. Dokonca aj zriedený s vodou môže ešte spôsobiť tieto negatívne účinky. Ak chcete znížiť hladiny cholesterolu, najlepšie je držať sa tradičných liečebných procedúr ako ke konzumácia nízkotučnej stravy, pravidelné cvičenie a brať predpísané lieky.

Prejedzte sa ku krajším vlasom, pleti a bielym zubom

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa