Čo ak na vás po tehotenstve nepočkajú?

Čo ak na vás po tehotenstve nepočkajú?

V každej žene skôr alebo neskôr prepuknú naplno materinské city. Tento základný pud je nezvratný a je základným predpokladom zachovania ľudského druhu. V dnešných časoch má však väčšina žien tiež iné ambície, ako sú plienky a kočík.

V takom prípade prichádza na rad ťažké rozhodnutie – rodina a dieťa? Alebo kariéra? Je to začarovaný kruh – aby ste si mohli dovoliť mať dieťa, potrebujete na to isté zázemie a prostriedky – nechcete ho predsa vychovávať na smetisku.

Preto sa naháňate a staráte, aby ste čím skôr dosiahli ten vytúžený cieľ a mohli sa naplno oddávať len radostiam materstva. Vo chvíli, keď na to máte, však vo vás začína hlodať červík pochybností – máte na niekoľko rokov opustiť všetko, čo ste taký dlhý čas budovali? Čo ak sa po návrate budete cítiť ako v krajine zázrakov a ničomu nebudete rozumieť?

Vyberte si správneho zamestnávateľa
Toto je pravdepodobne najťažšia úloha, ale ak ju zvládnete, vyhrali ste. Ideálne sú pre vás stredné firmy, kde môžete profesionálne rásť a zároveň nadviazať priateľské kontakty s kolegami aj vedením firmy. Pokiaľ ide o riadenie, bude pre vás v každom prípade výhodné, ak sa na niektorej z vedúcich pozícií už nejaké žena, či ženy nachádzajú. Jednoduchšie pochopí vaše potreby a to nielen v prípade materstva.

Šokujúce FOTO: Deti vyzerajú ako starci, môžu za to mobily!

Správne to naplánujte! Určite by nebolo ideálne po niekoľkých mesiacoch vo firme oznámiť, že odchádzate na materskú. Pokiaľ na dieťati “pracujete”, doprajte si ho vo chvíli, keď viete, že ste v práci tak povediac silná v podpätkoch.

Ak už sa vám podarilo otehotnieť a tešíte sa na bábätko, neberte materskú ako 2 roky prázdnin. Dieťa vám to tak či tak nedovolí, ale ani voči vášmu zamestnávateľovi by ste sa nemali celkom uzatvárať. Udržiavajte kontakt pokiaľ je to len trochu možné a snažte sa nevypadnúť z diania. Keď budete poznať aktuálnu situáciu vo firme, oveľa ľahšie sa vám do nej bude vracať.

Autor: Dana

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Zamestnanie"

Poradňa