Čo dokáže... lak na vlasy s pančuchami či zipsom?

Čo dokáže... lak na vlasy s pančuchami či zipsom?

Po laku na vlasy siahnete vždy, keď potrebujete spevniť účes a mať istotu, že bude držať tvar aj vo vetre? Vedeli ste však, že lak má pestrejšie využitie?

1. Proti statickej elektrine
Opäť sa vám účes zježil ako po údere bleskom? Statickej elektriny vo vlasoch sa zbavíte jednoduchým trikom – stačí, ak ich prečešete kefou, ktorú ste poprášili lakom na vlasy. Podobnú službu lak na vlasy urobí, aj keď sa vám sukňa z tenkej látky lepí na telo. Stačí, ak ju z vnútornej strany „nalakujete“.

2. Odstráni škvrny
Lak na vlasy vám pomôže aj s „nezničiteľnými“ škvrnami. Ak ste si pri vyzliekaní napríklad obtreli blúzku o rúž, nepríjemnú škvrnu odstránite jednoducho. Prelakujte ju a nechajte zaschnúť. Potom by ste ju mali vedieť ľahko z tkaniny odlúpnuť. Podobne sa zbavíte aj laku na nechty, ktorý skončil na vašom obľúbenom oblečení. V oboch prípadoch nezabudnite oblečenie vyprať.

3. Zázračne konzervuje
Tenká vrstva laku na vlasy pomôže ochrániť aj nové topánky pred stratou lesku. Ak ním nastriekate čerstvo vyprané záclony, mal by odpudzovať prach. Pomôže vám dokonca „zakonzervovať“ detské kresby či obľúbenú kyticu zo sušených kvetov. Vďaka laku na vlasy nebudú krehké lupienky odpadávať a dlho si zachovajú sviežu farbu. Lak na predmety vždy striekajte asi z 20-centimetrovej vzdialenosti.

4. Skvelý urýchľovač
Máte naponáhlo, ale čerstvo nalakované nechty nie a nie vyschnúť? Máme jednoduché riešenie. Je ním opäť lak na vlasy! Zo vzdialenosti 20 centimetrov ním nechty postriekajte a počkajte pár sekúnd. Uvidíte, že výsledok vás milo prekvapí. Len niekoľko sekúnd stačí, aby nalakované nechty dokonale stvrdli.

5. Na bežiace očká
Určite sa aj vám stalo, že vám ušlo očko na pančuškách v najnevhodnejšej chvíli. Utekajúcu galibu postriekajte lakom na vlasy. Dôležité je, aby ste očko zalakovali po celej dĺžke a dbali najmä na začiatok a koniec očka. Takto „zafixovaná“ pohodlne prečkáte po najbližší obchod, kde si kúpite nové pančušky, hoci očko už ďalej neutečie...

6. Spevní zips

Aj najpevnejší zips sa môže po čase vychodiť. Ak sa nechcete prezentovať s neustále rozopnutými nohavicami, siahnite po laku na vlasy. Zuby zipsu ním nastriekajte a nechajte zaschnúť. Bežec by viac nemal padať. Skúste a presvedčte sa!

7. Nebudú vŕzgať
Aj najlepšie namastený pánt na dverách sa časom vysuší. Ak nemáte poruke žiadne „mazivo“, pomôžte si lakom na vlasy. Pánty ním nastriekajte a uvidíte, že budete mať od nepríjemného zvuku opäť na čas pokoj.

8. Pomoc pre krajčírky
Ani vy neviete trafiť niťou do uška ihly? Nič to, trik s lakom opäť zaberie. Koniec nite zalepte lakom na vlasy, počkajte, kým niť stvrdne. Potom to už pôjde veľmi jednoducho...

Autor: Marcela Martinková
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa