Čo potrebujete na zvýšenie sexuálnej túžby? Pohyb, aj bylinky...

Čo potrebujete na zvýšenie sexuálnej túžby? Pohyb, aj bylinky...

Z rôznych dôvodov nám môže sexuálna chuť klesať. Patrí sem starnutie, stres, choroby, užívanie drog aj nežiaduce účinky liekov. Bez ohľadu na to, či ste muž alebo žena, existujú spôsoby, ako zvýšiť sexuálnu túžbu prirodzeným spôsobom.

1. Pohyb
Prvým krokom môže byť cvičenie. Cvičenie má mnoho výhod pre telo. Pomáha nám chudnúť, zlepšiť si svalový tonus, podporuje uvoľňovanie testosterónu, pozdvihuje náladu a zvyšuje naše sebavedomie. Okrem toho pomáha zvýšiť krvný obeh našich pohlavných orgánov.

2. Relax
Cvičte, ale aj relaxujte. Ak máte nedostatok sexuálnej túžby v dôsledku stresu, potom sa zapojte do niektorých činností, ktoré slúžia na upokojenie. Patrí sem joga, pilates, meditatívne dýchanie, alebo si vybehnite do prírody.

3. Bylinky
Vyskúšajte niektoré z prospešných byliniek. K dispozícii sú rôzne bylinné prípravky, ktoré sa používajú na zvýšenie sexuálnej túžby, pri liečbe impotencie a spôsobujú sexuálne vzrušenie. Patrí sem ginko biloba alebo sibírsky ženšen.

4. Erotické hračky
Experimentujte, vyskúšajte nové sexuálne praktiky. Nuda v spálni môže často viesť k strate sexuálnej túžby. Skúste niektoré nové veci, ako sex na nezvyčajných miestach, alebo s pomocou erotických hračiek.

5. Potraviny

Zvýšte svoje libido vďaka niektorým druhom potravín. Potraviny, ktoré môžu pomôcť zvýšiť sexuálny apetít sú napr. ustrice, banány, figy, cesnak, avokádo, mandle, čokoláda a zeler. Tieto potraviny uvoľňujú do tela pohlavné hormóny, čo pomáha pri impotencii a zlepšuje sexuálnu výdrž.

6. Vyhoďte cigarety

Fajčenie je známe pre svoje škodlivé účinky na pľúca, ale môže tiež znížiť sexuálny apetít. Ak fajčíte, ubúda vám kyslík, ktorý potrebujete pre zdravý krvný obeh. Tento nedostatok má vplyv na všetky časti tela, vrátane pohlavných orgánov.

Autor: bb
Foto: Shuttesrtock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa