Čo si o ňom zistiť, kým sa stane vaším manželom?

Čo si o ňom zistiť, kým sa stane vaším manželom?

Keď sme zamilované, všetko sa zdá byť ružové. Nič nie je podstatné, len naša láska. Bohužiaľ, zamilovanosť netrvá večne a raz si tie ružové okuliare predsa len zložíme (aj keď tomu v tej prvej fáze zamilovania neveríme). Nejedna žena doplatila na to, že sa vo fáze pobláznenia celkom zabudla zamerať na dôležité veci – napríklad na takú „drobnosť“, akou je minulosť jej pána dokonalého.

Prečo by ste mali poznať jeho „históriu“?
Možno sa vám v jeho minulosti vôbec nechce prehrabávať a jednoducho ani neveríte, že by ste tam mohli natrafiť na niečo zlé. Veď ten váš princ je predsa úplne dokonalý. No ako sa hovorí, nie je všetko zlato, čo sa blyští. Ak plánujete manželstvo alebo chcete, aby váš vzťah bol trvácny, o jeho minulosti potrebujete vedieť.

Ako sa ho spýtať?
Samozrejme, asi žiadny muž by nemal dobrý pocit, ak by ste si ho posadili za stôl a začali sa ho pýtať rôzne otázky. Cítil by sa ako na výsluchu. Radšej si spravte príjemný večer, nalejte si pohár dobrého vína a skúste sa spontánne rozprávať. Zaveďte reč aj na časy minulé. Dovoľte mu nazrieť do vašej vlastnej minulosti a to isté by mal urobiť aj on.

Niekedy sa stáva, že žena sa dozvie o svojom vyvolenom rôzne nepekné veci od iných ľudí. Ak je to aj váš prípad, nemali by ste vášho drahého hneď odpísať. Skúste sa s ním porozprávať o danej veci. Možno zistíte, že to nie je pravda, alebo získate na celú vec iný pohľad.

Bude ku mne úprimný?
To je ťažko povedať. Nejeden muž má tendenciu zatajiť nepekné veci zo svojej minulosti. Iste, je iné, ak vám zatají presný počet žien, s ktorými sa kedy vyspal a je iné, ak vám nepovie trebárs o tom, že má dieťa alebo bol už niekedy ženatý.

Taktiež predtým, než sa vrhnete do manželstva, je dobré vedieť o tom, či váš drahý nemá nejaké dlhy, pôžičky a podobne. Keď sa totiž vezmete, budú sa jeho problémy týkať bytostne aj vás a vašich detí. A otázka „prečo si mi o tom nič nepovedal?“ môže znieť „veď si sa nepýtala“...

Netreba vedieť všetko
Pri preberaní minulosti vášho partnera (ako aj tej vašej) netreba zasa vysypať úplne všetko. Nepýtajte sa ho na predchádzajúce milenky a na to, aká bola ktorá v posteli. Odpoveď by vás mohla nemilo prekvapiť...

Nemusíte poznať jeho podrobný životopis do posledného detailu. Ak je váš vzťah úprimný, obaja prídete na to, čo by ste tomu druhému o sebe mali povedať a čo vedieť nemusí. Muži napríklad nepotrebujú vedieť, koľkých partnerov ste mali predtým a aké sexuálne techniky ste vyskúšali. O týchto veciach je lepšie veľmi nehovoriť.

Minulosť nechajte minulosťou
Každý z nás má vo svojej minulosti svetlejšie aj tienisté chvíľky. Keď už vám partner povie aj o svojich chybách, ktoré v minulosti narobil, zvážte, do akej miery sú pre vašu spoločnú budúcnosť nebezpečné. Ak sa rozhodnete risknúť to s ním aj napriek pestrejšej minulosti, nikdy by ste mu jeho minulé hriechy nemali vyhadzovať na oči. Minulosť je minulosť – nevyťahujte preto staré hriechy, to vášmu vzťahu nepomôže, skôr naopak.

Autor: Denisa

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa