Čo som pokazila, že ma doteraz nepožiadal o ruku?

Čo som pokazila, že ma doteraz nepožiadal o ruku?

Stále čakáte na žiadosť o ruku, ale váš partner sa k tomu nemá? Možno je to vaša chyba. Prečítajte si, v čom môže byť „pes zakopaný“. Všetko sa dá ešte napraviť a začnite s tým radšej hneď.

Priveľmi ste sa na neho upli

Zamilovanosť je síce jedno z najkrajších období života, ale nič sa nemá preháňať. Ak ho dusíte tým, že s ním chcete byť nepretržite a nedáte mu ani trochu priestoru na to, aby strávil čas so svojimi kamarátmi alebo sa venoval svojim koníčkom, bude sa spoločnému času s vami vyhýbať.

Najlepšie je, ak postupne nájdete zdravú mieru medzi trávením spoločného a individuálneho času, aby každý z vás mal priestor aj pre seba a svoje hobby. Ak by ste najradšej s ním chodili všade, kde sa len dá, pamätajte, že muži potrebujú malú slobodu, aby sa nadýchli a zase sa k vám s radosťou mohli vrátiť. Ináč sa so svadbou rozlúčte.

Nepočuje od vás ocenenie
Hoci mnohí muži pôsobia na prvý dojem sebavedomo, nie vždy je to tak. Aby sa mohli naozaj tak aj cítiť, potrebujú počuť pochvalu, ocenenie a podporu. Potrebujú počuť, akí sú šikovní, zruční alebo milí a chápaví. Ak to z vašich úst nepočujú, necítia podporu a myslia si, že ich k svojmu „feministickému“ životu nepotrebujete. Preto vám svadbu ani nenavrhnú.
 
Viac hovoríte o svojom ex ako o ňom
Jedným z najhorších zlozvykov je, ak porovnávate svojho ex so súčasným priateľom. Ešte vyšší level je, ak to robíte nahlas, rovno pred ním. A absolútnou topkou je, ak z tohto porovnávania vychádza lepšie váš ex. V takomto prípade je logické, že s ponukou váha, pretože si nie je istý svojou pozíciou. Je presvedčený, že je až na druhom mieste.  

Takto vznikajú najlepšie selfie so zásnubným prsteňom

Riešite váš partnerský vzťah so svojimi rodičmi
Ak o každej nezhode s partnerom má vaša mamička prehľad a posťažujete sa jej s plačom na všetko, čo partner urobil alebo neurobil, svadba je v nedohľadne. Muži sú obzvlášť citliví, ak uprednostňujete svoju matku pred nimi. Nakoniec, komu by sa to páčilo.

Nenašli ste si cestu k jeho kamarátom
Ošemetnou situáciou je, ak si nesadnete s jeho najbližšími priateľmi a budete mu brániť byť s nimi v kontakte. Kamaráti sú pre mužov dôležití a tých sa len tak ľahko nevzdá. Nemusíte sa s nimi kontaktovať, ale ak ich budete chcieť odrezať aj z jeho života, požiadanie o ruku sa odkladá.

Priskoro ho „strašíte“ deťmi
Podľa mužskej logiky všetko vo vzťahu má svoj čas a veci sa majú diať postupne a pomaly. Ak vhupnete priamo do fázy, ktorá má podľa mužov svoje miesto ďaleko po zamilovanosti – fázy túžby po dieťati – muž sa preľakne a stiahne sa. Nadobudne pocit, že dieťa mu „ukradne“ vašu pozornosť, lásku, oberie vás o spoločné zážitky, o spoločné hobby. Ak spolu chodíte ešte iba polroka, netlačte na pílu. Môžete hovoriť o deťoch, aby vedel, že máte k nim vzťah a túžite po nich, ale neprezentujte túto túžbu ako najaktuálnejšiu vašu potrebu.

Možno nič, len máte priskoré očakávania  
Ak máte neochvejný pocit, že ste našli toho pravého a najradšej by ste sa za neho hneď vydali, brzdite. Ak si po dvoch mesiacoch vzťahu kladiete otázku, čo ste pokazili, keď vám ešte nenavrhol svadbu, odpoveď znie, že ste pravdepodobne nepokazili vôbec nič, iba vaše očakávanie je prehnane skoré. Naďalej buďte spontánna, úprimná, milá, vychutnávajte si spoločné chvíle a úvahy o svadbe nechajte na neskôr.

Autor: Radomír
Foto: Profimedia

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa