Čo vás naučia autá o partnerských vzťahoch?

Čo vás naučia autá o partnerských vzťahoch?

Chcete vedieť viac o vzťahu, ako sa o neho starať, na čo dbať a čo robiť, aby vám vydržal čo najdlhšie? Berte si príklad z vášho auta. To vám prezradí často oveľa viac ako mnohé „dobré“ rady priateľov.

Nikdy nekupujte auto od kamaráta!
Kúpa auta od známeho patrí medzi najhoršie rozhodnutia v živote muža. Výčitky typu - čo za „šrot“ si mi to predal, patria medzi najnepríjemnejšie. Rovnako je to pri vzťahoch. Začať žiť so ženou, ktorá bola predtým priateľkou vášho kamaráta je veľmi nešťastný krok. Narážky, výčitky a podpichovanie vám vzťah nepríjemne okorenia.   

Okázalé auto si všimne každý a každý si bude chcieť do neho sadnúť

Keď budete majiteľom okázalého a luxusného auta, vždy sa okolo neho bude motať skupinka chlapíkov, nazerať do jeho vnútra, dotýkať sa ho. Niektorí si do neho možno aj drzo sadnú, čo sa vám nebude vôbec páčiť. Podobné je to s atraktívnou priateľkou. Napriek tomu, že sa dokáže o seba sama postarať a vie cudzích chlapov odmietať, určite vám nebude príjemné, že sa neustále okolo nej bude niekto točiť a bude sa snažiť docieliť svoje...

Skúšobná jazda je dôležitá

Asi by ste si nikdy nekúpili auto bez toho, aby ste sa v ňom nepreviezli. Budete sa snažiť vychytať všetky „muchy“ a preveriť si ako sa správa v kopcoch alebo na rovine. A podobné je to so vzťahmi. Potrebujete určité obdobie spolu chodiť, tráviť spoločne čas, poznávať sa v rozličných situáciách a až po dôkladnom spoznaní partnerky sa rozhodnúť pre svadbu.  

Počúvajte svoje auto

Neurobte tú chybu, že sa budete sústrediť iba na kariéru, koníčky či kamarátov a rodinu necháte bokom. Je to podobné ako keby ste jazdili autom, no pritom ignorovali všetky signály, ktoré k vám vysiela. Ak nebudete sledovať ručičku ukazovateľa nádrže, uviaznete niekde na ceste. Ak si nebudete všímať pískanie, hrkotania či iné podozrivé zvuky, môže sa stať, že vás auto zradí niekde na polceste. Mechanici sa potom budú čudovať, či ste si nevšimli žiadne varovné signály. Rovnaké je to so vzťahom. Načúvajte svojmu partnerovi, aby sa vás raz nemusel psychológ opýtať, či ste si nevšimli varovné signály, ktoré prezrádzali, že sa váš vzťah rúti z kopca.

Niektoré autá nestoja za udržiavanie
Je to tak. Neustále sa kazia a sú nespoľahlivé, nech by ste s nimi robili čokoľvek. Čo sa týka  vzťahov, niekedy to funguje podobne. Rovnako ako musíte pri aute vedieť, kedy nastal čas ho predať, potrebujete mať cit pre to, kedy vycúvať zo vzťahu, ktorý je toxický a nefunkčný. Predlžovanie niektorých vzťahov je rovnako neúčinné ako jazda na nespoľahlivom aute.

Na svoje prvé zarobené auto nikdy nezabudnete
Pokiaľ ste tvrdo pracovali, aby ste si kúpili svoje prvé autíčko, verte, že na neho nikdy  nezabudnete, hoci nebolo vôbec dokonalé. Platí to aj o prvom vzťahu, ktorý zďaleka nebol dokonalý, možno ste sa k sebe vôbec nehodili, no navždy ostane vo vašej mysli ako vzťah, vďaka ktorému ste dospeli.  

Po nehode vaše auto už nikdy nebude rovnaké
Napriek tomu, že automechanici dokážu dnes s poškodenými autami robiť doslova zázraky, motoristi unisono tvrdia, že po havárii to už nie je ono. Auto už nie je tým, čím bývalo a rovnako aj vodič reaguje po havárii na cestách inak. A tiež po vážnom vzťahovom incidente sa nevrátite do tých istých koľají. Potrebujete „mechanika“ v podobe terapeuta, ktorý sa pokúsi spoločne s vami napraviť škody  a váš vzťah a dôvera v ňom sa musia budovať odznova.  

Sexi autá sú väčšinou finančne náročné
Poistka, pohonné hmoty, dizajn auta, to všetko „zožerie“ viac peňazí ako nenápadné auto. Nepripomína vám to niečo aj ohľadom sexi žien?

Pravidelná údržba je základ
Zo všetkého, čo vás autá o ženách môžu naučiť je táto rada najdôležitejšia. Tak ako nezabudnete autíčko vždy natankovať, umyť saponátom, vyčistiť, naliať do neho olej, tak sa nezabudnite starať aj o vzťah. Nezabudnite sa so ženou smiať, buďte k sebe pozorní, starostliví, iniciatívni a chápajúci. Pravidelná starostlivosť o vzťah je alfou - omegou každého dlhotrvajúceho vzťahu.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa