Čo všetko obnáša detské poistenie?

Čo všetko obnáša detské poistenie?

Keď sa narodí dieťa alebo v niektorých prípadoch už pred jeho narodením, rodičia často zvažujú aj nejaké to detské poistenie. Niektorí rodičia začnú nad poistením uvažovať až v dobe, keď ich dieťa začne byť príliš aktívne alebo sa začne venovať nejakému športu, prípadne v iných životných situáciách. Lenže niekedy je ťažké zorientovať sa vo všetkých tých ponukách poisťovní. Čo všetko sa dá vlastne v prípade detí  poistiť a ako vybrať vhodnú poistku?

Poistenie si vyskladáte sami
Výhodou dnešnej doby je, že rodičia majú možnosť si poistenie pre svoje deti v mnohých poisťovniach doslova vyskladať na mieru. Môžete si zvoliť, čo všetko chcete, aby detská poistka zahŕňala a životné poistenie sa dá zvyčajne doplniť aj o takzvanú investičnú časť, kedy dochádza k zhodnocovaniu vašich vložených peňazí. Mnohé poisťovne majú ucelené balíčky a produkty detského poistenia, ktoré sú nastavené tak, aby rodičom príliš nezaťažovali rozpočet, no zároveň boli čo najvýhodnejšie.

Ako si poistiť chlapa

Čo zvažovať?
Deti veľmi často mávajú rôzne úrazy. Konkrétne typy úrazov závisia od prostredia, v ktorom dieťa žije, od jeho veku, neskôr od jeho záujmov a koníčkov. Podľa toho treba voliť jednotlivé poistenia a zvažovať ponuku poisťovní. Ak chcete deťom aj sporiť, dá sa vybrať poistenie so sporiacim prvkom. Poistky sa dajú spravidla počas trvania poistenia upravovať tak, aby vyhovovali čo najlepšie vašim aktuálnym potrebám.

Keď strácajú veci
Rodičia, ktorí už majú deti v škole, by zasa mali uvažovať nielen nad úrazovým poistením, ale aj nad poistením pre prípad straty rôznych vecí. Malí školáčikovia si veľmi často zabúdajú a strácajú rôzne veci od školských pomôcok, oblečenia a obuvi až po cennejšie veci. Takéto poistenie sa uzatvára na dobu jedného školského roka a niektoré poisťovne ponúkajú kompletné balíčky úrazového aj majetkového poistenia pre celé triedy. Školy často poisťujú žiakov práve formou skupinového poistenia na základe zmluvy s niektorou poisťovňou a rodičia poistné hradia. Spravidla však nejde o nijako vysoké sumy.

Samozrejme, podmienky a obsah poistenia sa líšia v závislosti od konkrétnej poisťovne, preto ak chcete mať nad touto záležitosťou dostatočný prehľad (vedieť, čo všetko presne skupinové poistenie pre vaše dieťa kryje), dožadujte sa týchto informácií. Ak sa vám poistenie nezdá dostatočné, môžete to riešiť aj individuálnou poistkou pre svoje dieťa a opäť si ju vyskladať podľa svojich predstáv a potrieb.

Šialené poistky celebrít: Poistené majú spermie aj chlpy na hrudi

Autor: Mária

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Špunti"

Poradňa