Čo znamená vaše opakované nočné vstávanie?

Čo znamená vaše opakované nočné vstávanie?

Budíte sa uprostred noci stále v rovnakom čase? Pozor, možno sa vám telo snaží niečo naznačiť.

Východná medicína tvrdí, že akákoľvek choroba dá o sebe vedieť už dlhšie pred tým, ako sa prejaví bolesťou alebo zvýšenými hodnotami v krvnom obraze. Jedným z volaní o pomoc je aj opakované nočné budenie.

Ak vás teda nenúti bdieť plný močový mechúr či rozveselení susedia, je možné, že orgán, ktorý je v danú hodinu najaktívnejší, volá o pomoc. Ak sa oslabí alebo ho počas dňa opakovane nadmerne zaťažujete, jednoducho vás zobudí.

23. až 1 hodina
Ten, čo sa vám pripomína, je ŽLČNÍK. Spomaľte a čo najskôr zmeňte nezdravé stravovacie návyky. Rozhodiť ho môže nielen priveľa nezdravých tukov v strave, prejedanie, ale aj monotónna drastická diéta. Vypustite maslo, huby, tučné ryby, syry, kokos, kysnuté koláče, knedle, čokoládu, vajcia, lístkové cesto a všetko, čo zvyšuje tvorbu žalúdočných plynov. Z byliniek vám prospeje repík lekársky, zemežlč menšia, mäta pieporná, čakanka…

Keď zub musí von: Čo na bolesť po jeho vytrhnutí?

1. až 3 hodina
Zamyslite sa nad skladbou svojej stravy a pitným režimom. O pomoc volá PEČEŇ. Buď jete priveľa údenín, polotovarov, sladených bublinkových nápojov, jedným slovom éčok a toxínov, alebo je váš príjem alkoholu, kávy, tabaku či sladkostí vysoko nad rozumným priemerom. Ak sa dá, okamžite nasaďte aspoň krátkodobý detox. Začnite piť žihľavový čaj, cviklovú šťavu alebo vodu s citrónom, do jedla pridajte rozmarín, jedzte veľa grapefruitov a na pár týždňov vypustite spomenutých vinníkov. Denne vypite aspoň 2 až 3 litre vody, zájdite do sauny alebo na lymfodrenáž, prípadne na masáž lávovými kameňmi.

3. až 5. Hodina
Vtedy sú najaktívnejšie PĽÚCA. Možno je načase absolvovať preventívnu spirometriu alebo sa aspoň dať popočúvať stetoskopom u svojho lekára. Do denného rozvrhu zaraďte čo najviac pohybu na čerstvom vzduchu a v prírode. Ak ste alergička, skontrolujte, či vo vašom okolí nepribudol nový alergén, nasaďte si čaj na dýchacie cesty a zapíšte sa na jogu, taiči, aikido či na plávanie.

V tejto robote si zlikvidujete pľúca: Číslo 6 je úplne najhoršie!

Autor: red
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa