Čudná sexuálna tradícia: Ktorá sa pred svadbou ešte dodržiava?

Čudná sexuálna tradícia: Ktorá sa pred svadbou ešte dodržiava?

Ostať pannou až do svadobnej noci je dnes vzácny fenomén. To, čo bývalo v minulosti symbolom čistoty a uznávanou hodnotou, v posledných desaťročiach akosi vyšlo z módy. V súčasnosti, keď erotika patrí k jednej z najdiskutovanejších tém a ľudia verejne a bez hanby prezentujú svoju sexualitu, sú panny po dvadsiatke takmer vyhynutým druhom.

Ide o menšinu, ktorej príslušníčky sa s touto svojou cnosťou veľmi neradi chvália, a keď sa v spoločnosti zvrtne diskusia na tému sex, radšej cudne sklopia oči a modlia sa, nech táto intímna téma rýchlo prehrmí, pretože nemajú žiaden vlastný príspevok, ktorým by sa do družnej debaty mohli zapojiť.

Nevinná až do svadby
Ak by sa zistilo, že aj vo veku, ktorý už dávno prekročil číslo 20 si ostražito chránia svoju poctivosť, vyvolalo by to medzi zúčastnenými priam verejné pobúrenie. Nájde sa veľa takých, ktorí zásadu „ostať pannou až do svadby“ považujú za niečo divné a nezlučiteľné s dnešným štýlom života. V ponímaní niektorých žien je panenstvo nielen fyzickým stavom, ale niečím oveľa významnejším. Akýmsi stavom mysle, presvedčením, ktorého sa nehodlajú vzdať, kým sa v ich živote neudeje niečo prelomové. Napríklad SVADBA.

Prvý a jediný
Bolo by krásne za hlaholenia svadobných zvonov kráčať uličkou v bielych šatách a vedieť, že sa po prvýkrát odovzdáme mužovi, s ktorým sme sa rozhodli stráviť zvyšok života. Ale skutočnosť je dnes o čosi iná. Nakoľko reálne vidíte šance, že sa spoznajú dvaja mladí ľudia, ktorí sa po niekoľkoročnej známosti rozhodnú vziať a pritom obaja vstúpia do inštitúcie manželstva s tým, že sa prvýkrát oddajú až jeden druhému?

Predstavte si situáciu, že máte priateľku, ktorá má už vyše rok partnera, s ktorým sa ľúbia a zrazu sa dozviete skutočnosť, že spolu nežijú sexuálnym životom. Líhajú si do jednej postele, vyznávajú si lásku, ale pohlavný styk je v ich vzťahu tabu. Nemožné, však? Poviete si, že sexuálne príťažlivosť a hormóny určite robia svoje a keď sa dvaja ľúbia a navzájom priťahujú, je ťažké odolať pokušeniu.

Čo na to ON?
A nie som si ani celkom istá reakciou muža, keby mu partnerka oznámila, že si praje, aby s milovaním počkali až do svadby. Musel by byť veľmi zamilovaný, aby dokázal túto jej požiadavku tolerovať. Ale zamilovanie tiež nie je žiadna záruka, že si muž nahromadenú sexuálnu energiu nevybije s nejakou inou.

ČÍTAJTE AJ: Falošné panny - toto ich prezradí!

Všetci, ktorí vedia akú dôležitú úlohu hrá v partnerskom vzťahu sexuálny život by iste každej „zarytej panne“ doporučili vyskúšať si sex s partnerom pred vstupom do manželstva. Ak dvaja po svadbe zistia, že si navzajom sexuálne „nesadli“ a nie je to „to pravé orechové“, môže to postupne viesť k záhube celého manželstva.

Sex pred manželstvom nie je žiadnym hriechom, za ktorý by sme mali byť potrestaní. Je to krásne splynutie dvoch ľudí, ktorí sa ľúbia a je úplne jedno, či si dali manželský sľub vernosti a nastokli na prst obrúčky, alebo nie.

Autor: Hana

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa