Cukor trochu inak: Využijete ho aj v domácnosti či záhrade

Cukor trochu inak: Využijete ho aj v domácnosti či záhrade

Možno sa budete čudovať, ale nie je dobrý iba do kávy.

Proti pachu – stačí ho jednoducho nasypať a nechať pôsobiť, výborne eliminuje pach z nádob.
Proti hmyzu – zmiešajte jeden diel cukru a jeden diel prášku do pečiva a zmes nasypte na miesta, kde sa vyskytuje. Je to ekologický spôsob, ako sa zbaviť nepríjemných chrobákov v byte.
Na výživu kvetov - raz do mesiaca pripravte roztok z 2 lyžíc cukru a 2 lyžíc octu na pol litra vody a polejte ním kvety. Tie sa vám za takúto starostlivosť poďakujú bujným kvitnutím. Používajte aj pri rezaných kvetoch, vydržia oveľa dlhšie. Ak budete presádzať kvety do substrátu, pridajte aj troška cukru - podporíte ich v raste.

Výborné triky do každej kuchyne
1. Najjednoduchší spôsob, ako vyčistiť mlynček na mäso,  je pomlieť v ňom surový zemiak.
2. Ak nechcete, aby sa vám do múky dostal hmyz a mole, vložte do nej niekoľko strúčikov neošúpaného cesnaku.
3. Nepekné mastné škvrny na koberci odstránite, ak na škvrnu nasypete trocha vanilkového pudingu, necháte pôsobiť 20 minút a povysávate.
4. Na umytie kuchynskej linky je ideálny obyčajný zelený šampón (žihľavový alebo brezový). Dajte zopár kvapiek do vody a umyte všetky plochy. Povrch zostane krásne lesklý, bez šmúh.
5. Formičky na pečenie vyčistíte všetky naraz tak, že do hrnca nalejete toľko vody, aby boli všetky formičky ponorené. Keď voda zovrie, pridáte 3 balíčky prášku do pečiva, povaríte ešte 3 minúty a zložíte. Formičky nechajte namočené vo vode cez noc, potom ich opláchnite pod tečúcou vodou a vysušte. Budú ako nové.

Čitateľka Michaela, Trnava

Máte správne zemiaky?
Teraz si užite najmä nové zemiačky, najlepšie sú varené alebo pečené. Pripravujte ich kratšie ako staré zemiaky, aby si zachovali živiny. Okrem toho nie sú dosť pevné na dlhú tepelnú úpravu a nepripravíte z nich ani zemiakové cesto, lebo obsahujú viac vlhkosti.

Staré zemiaky sú podľa varných typov označené písmenami A, B, C alebo D. Písmeno A znamená, že sú určené na prípravu šalátov, pečenie či smaženie a nerozpadnú sa. Typ B označuje zemiaky, ktoré sú menej pevné, urobíte z nich chutnú prílohu aj pyré. Zemiaky označené písmenami C a D sú múčnejšie a vhodné najmä na pyré alebo prípravu zemiakového cesta.

Kúpeľ pre jahody
Ak ich máte veľa a potrebujete ich uchovať dlhšie čerstvé, vyskúšajte octový kúpeľ. Do misky nalejte 1 diel kuchynského octu a 10 dielov vody. Jahody umyte v octovej vode a osušte. Ocot zničí baktérie na povrchu a jahody sa nebudú kaziť. Nemusíte mať obavy, ocot nebude cítiť. Vykúpané jahody vám vydržia v chladničke čerstvé až 2 týždne.

BÁJEČNÝ Tip!

Čerstvé ovocie nezačne tak rýchlo hniť, keď medzi plody vložíte niekoľko strúčikov cesnaku.

Autor: zp
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa