Denné svetlo na prekvapivých miestach

Denné svetlo na prekvapivých miestach

Človek sa cíti dobre vtedy, keď je jeho biorytmus v súlade s rytmom vonkajšieho prostredia. Aby sme sa doma dobre cítili, mali by sme dnu prizvať denné svetlo. S tým nám pomôžu nielen okná, ale aj svetlovody.

V každom dome sa nachádzajú miesta, kam nie je možné priviesť denné svetlo v takej miere, ako by bolo treba. Ide napríklad o rozľahlé obývačky – svetlo z fasádnych okien neosvetlí tie časti miestnosti, ktoré sa nachádzajú v hĺbke. Vtedy treba použiť dodatočné zdroje svetla. O prísun denného svetla sú však najčastejšie ukrátené miestnosti, ktoré sa nachádzajú uprostred dispozície. Preto často slúžia ako chodby, šatníky alebo kúpeľne. Tieto priestory však nemusia zostať odkázané na prísun umelého svetla. Svetlovody ponúkajú jednoduché riešenie, ako priviesť denné svetlo a vytvoriť aj v týchto miestach jedinečnú atmosféru.

Dynamické prostredie pre vašu pohodu
Pomocou svetlovodu VELUX Novej Generácie možno v interiéri vytvoriť dynamické prostredie, ktoré nedokáže vytvoriť žiadny zdroj umelého osvetlenia. Ľudský organizmus reaguje na striedanie dňa s nocou. Denné svetlo doslova reguluje vnútorné hodiny človeka. Kvalitnejšie vnútorné prostredie vytvoríte tým, že dovnútra pozvete prírodu a dovolíte dennému svetlu, aby udávalo rytmus.

Svetlovod VELUX Novej Generácie
Inovovaný svetlovod prináša do interiéru ešte lepšie svetelné vlastnosti ako predtým. Je to vďaka stropnému difúzoru v dizajne EdgeGlow. Ten sa stará o rovnomernejší rozptyl denného svetla v interiéri, pričom dovnútra prináša unikátnu hru svetla. Atraktivita interiéru sa zvýši a vy sa budete tešiť domov viac, ako doteraz.

Pridanou hodnotou svetlovodov je, popri dizajne a ich vplyve na domácu pohodu, aj ich ekonomická výhodnosť. Tým, že zabezpečujú neustály prívod denného svetla do interiéru, znižujú náklady na elektrickú energiu. Optimálnym osvetlením chodby pomocou svetlovodov možno dokonca znížiť svietenie až o 400 hodín ročne.

www.velux.sk

Platená reklama

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Nakupujeme"

Poradňa