Denník tehuľky: Ako to nakoniec dopadlo I.

Denník tehuľky: Ako to nakoniec dopadlo I.

Na jednu stranu je deväť mesiacov dlhá doba, na druhú ubehne skutočne ako voda. A aj keď sa mi posledné dni a týždne zdali nekonečne dlhé, konečne sme sa predsa len dostali až k pôrodu. Keďže prenášame, dostali sme termín, kedy sa dostaviť do pôrodnice...

A tak sedím, čakám, kým ubehnú posledné hodiny a my sa vydáme na cestu a zvažujem čo všetko sme za tých deväť mesiacov vlastne zažili a že za pár hodín sa celý náš život úplne zmení.

Tých zmien je neskutočne veľa, aj keď ich nie vždy na prvý pohľad možno rozoznať. V prvom rade sa človeku zmenia priority a iste si nejedna mladá žena uvedomí cenu svojho zdravia až vo chvíli, keď sa bojí o to, či bude dieťa v poriadku. K tomu sa pridávajú milióny ďalších starostí - veď nikto nemá zaručenú príručku ako svoje dieťa najlepšie vychovávať, ako ho ochrániť, ako byť najlepším rodičom...

S pribúdajúcimi mesiacmi sa mení aj telo. Je vzrušujúce sledovať tie zmeny, aj keď niekedy i poriadne frustrujúce. Keď sa raz ráno zobudíte s obrovskými červenými striami na stehnách, zadku, bruchu či prsiach - to všetko aj napriek dôkladnému ošetrovaniu pokožky, bude to rozhodne trpké sklamanie. Veď takúto ozdobu si skutočne neželá žiadna z nás.

Jedinou útechou mi bolo, keď sa tieto nepríjemné strie zjavili, že vo viacerých knihách o tehotenstve na rozdiel od rozličných „optimistických" reklám odborníci tvrdili, že strie sú bežné a „utiecť" sa im nedá bez ohľadu na špeciálnu starostlivosť či stravu.

Stav pleti možno zlepšiť len o niečo a potom sa treba o seba dobre starať, aby sa rýchlo zahojili. Dávam im za pravdu, niektoré sa hoja už teraz pred pôrodom, blednú a miznú, iné - nové a čerstvé - pribudli. Nie je to však len malá daň za vytúžené bábätko?

Tiež ma dlho trápili kilá navyše, ktoré som nabrala. Videla som budúce mamičky, ktoré doslova nepribrali ako gram, každá sme však iná. Najprv som z toho bola zničená, zdalo sa mi, že začínam byť tučná, avšak okrúhle bruško by malo byť pýchou každej ženy a rozhodne by si nemala robiť preňho starosti. Veď je nádherným znamením materstva. A človek sa konečne nemusí blázniť za moderným trendom supervychudnutého tela.

To všetko sú v skutočnosti len samé banality, ktoré nebudem mať čas najbližšie mesiace riešiť, pretože naše bábätko bude za pár hodín na svete. O tom však až nabudúce...

Vaša Lenka

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Denník tehuľky"

Poradňa