Denník tehuľky XXIII.: Vitaj posledný trimester

Denník tehuľky XXIII.: Vitaj posledný trimester

Ak ste niekedy závistlivo pozorovali budúce mamičky s veľkými bruškami a túžili mať už rýchlo tiež takéto veľké znamenie svojho očakávania, tak z vás hovorí neskúsenosť. Aj keď sú posledné mesiace a týždne pred príchodom dieťatka na svet krásne, sú aj poriadne náročné a plné vcelku kurióznych situácií.

Ako sa hovorí, kto nezažil neuverí. Okrem toho, že vám poriadne rýchlo rastie bruško, možno sa aj nohy zväčšili o číslo či dve a že môžete byť pyšná na svoje bujné poprsie, je jedna časť tela, ktorá akoby sa scvrkávala. Tušíte o čom hovorím?

Sú to ruky! Veru tak, ruky, ktoré potrebujem pri každej činnosti sa aj mne zo dňa na deň akosi záhadne skrátili a ja sa musím naťahovať za klávesnicou, holiť si nohy ako akrobat a vyberať obuv, do ktorej vkĺznem podľa možnosti bez šnurovania či zložitého zapínania.

Nehovoriac už o gymnastických kúskoch niekoľko krát denne pri krémovaní stále viac utrápenej pokožky, ktorá musí podávať maximálne výkony. Ako hovoria múdre knihy, pravidelné masáže a krémovanie by mali zabrániť vzniku nepríjemných strií, alebo ich aspoň minimalizovať.

Verím, že to zaberá, veď tuba kvalitného krému je jediný prostriedok proti vysušenej utrápenej pokožke, napriek tomu sa aj vám podobne ako mne môže stať, že sa proste jedného dňa zobudíte a budete pokrytá miliónom škaredých jazvičiek od pŕs až po kolená.

A tak hľadím optimisticky do budúcnosti a hovorím si, že o pár mesiacov vyblednú a keď zhodím tehotenské kilá, budú také nenápadné, že ich manžel nebude považovať za anti-afrodiziakum.

Čo tam však po kráse, azda najťažšie je zladiť sa s tým malým tvorom v bruchu. Tlačí na pľúca, tlačí na mechúr, v rámci svojej hodinky aerobiku sa snaží doslova vykopnúť z brucha a na tému tri knedle s omáčkou na obed vám tiež povie svoje, keď si človek chce vychutnať zaslúženú poobednú sietu.

Aj napriek tvrdeniam z príručiek pre tehotné totiž ideálna poloha na spanie neexistuje. Teda, vy o nej budete čítať a iste ju aj skúsite, vaše dieťa zrejme bude mať iný názor. A tak zatiaľ čo si pripravujete pre svoje pohodlie desať vankúšov a zaujímate predpísanú polohu na ľavom boku a dúfate v aspoň pár hodín spánku, možno ani netušíte, že ste zase svojmu bábätku niečo priľahli a ono vám to bude následne dve hodiny vysvetľovať štuchaním a kopaním, až kým sa nevzdáte a po odskúšaní stovky polôh nenájde tú jedinú kompromisnú...

Ako tak týždne ubiehajú, dávam stále viac za pravdu starším skúsenejším ženám z môjho okolia, ktoré tvrdia, že po tých posledných týždňoch tehotenstva sa už budem na pôrod vlastne aj tešiť.

Vaša Lenka

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Denník tehuľky"

Poradňa