Denník tehuľky XXIV.: Tehotná s internetom

Denník tehuľky XXIV.: Tehotná s internetom

Je úžasné, čo všetko človek nájde na internete. Prakticky od chvíle, keď sa žena rozhodne otehotnieť nájde na internete milión zaujímavých informácií a hlavne mnoho iných žien či párov, ktoré si prechádzajú podobnými skúsenosťami.

Ani ja si to nemôžem dostatočne vynachváliť. Keď sme sa s manželom rozhodli, že je čas na založenie rodiny, hľadali sme spočiatku hlavne informácie o tom ako celý proces prirodzenými metódami urýchliť - ako vlastne funguje metóda s meraním bazálnej teploty, sledovaním hlienu či ako vylepšiť svoj jedálny lístok.

Počas mesiacov márneho čakania na dve paličky na teste som si našla diskusné fóra, kam chodilo mnoho žien, ktoré sa snažili taktiež otehotnieť, navzájom sme si vymieňali skúsenosti, informácie, podporovali sa i spriadali rodičovské plány.

A nakoniec sa podarilo! Dnes si môžem podiskutovať s budúcimi mamičkami, ktoré sú v rovnakom týždni tehotenstva, alebo sa opýtať na skúsenosti tých, ktoré „to" už majú za sebou a rodili v pôrodnici, kam sa chystám aj ja. Môžem sa informovať na ich skúsenosti s lekármi či sestričkami, či sa im osvedčil taký či onaký kočík a aké plienky by odporučili a milión iných vecí.

To však nie je všetko. Práve vďaka internetu sme sa mohli s našimi rodinami a priateľmi podeliť o prvé zábery nášho budúceho dieťatka, rozposlať videá z 3D ultrazvuku, či pomáhať tehotnej kamarátke v ďalekom zahraničí.

A v neposlednom rade som na internete našla mnoho zaujímavých videí s vývinom bábätka pred narodením a strávila som hodiny a hodiny čítaním o tom, čo všetko dokáže, ako rastie a v ktorom období sa mu niečo nové podarí.

A ako povedala nedávno moja matka, úžasné je nielen to ako pozorne a presne dokážu dnes lekári dieťa pred narodením monitorovať a že si ho môžeme na ultrazvuku pozrieť dávno pred narodením, ale aj to, koľko informácií má každá budúca matka k dispozícií.

Veru, teším sa, že máme internet, veď o už o pár týždňov môžeme našej ratolesti zriadiť vlastnú internetovú stránku, alebo aspoň fotoalbum, nech sú tie jedinečné prvé chvíle jej života navždy zachytené.

Vaša Lenka

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Denník tehuľky"

Poradňa