Denník tehuľky XXIX.: Veď ja sa už nepohnem!

Denník tehuľky XXIX.: Veď ja sa už nepohnem!

Je až neuveriteľné ako veľmi sa môže telo ženy zmeniť. Posledné týždne priberá bábätko najviac a tak prináša pohľad do zrkadla zakaždým prekvapenie. Som to skutočne ja, kto na mňa pozerá z toho zrkadla?!

Váhu som už dávno dobre skryla pod posteľ, už sa neohnem, aby som ju odtiaľ vytiahla a tak sa nebudem trápiť až do najbližšej návštevy lekára, koľko som to vlastne pribrala. Veď na konci tehotenstva sa priberať musí!

A tak sa utešujem, že už z pôrodnice pôjdem o pár kíl ľahšia a že ten kolotoč okolo vytúženého bábätka a dojčenie zapôsobia aj na tukové zásoby, ktoré sa mi uložili kade-tade po tele. Dovtedy to však musím ešte pár dní vydržať. Ešteže je tehotenské oblečenie také pohodlné!

Nejde však o prebytočné kilá, horšie je to s bruchom, ktoré je teraz už skutočne veľké a navyše poriadne ťažké. Už dávno si nevidím na špičky prstov a keď varím, stojím pri sporáku na pol metra. Nehovoriac už o tom, že z postele či kresla musím vstávať za pomoci manžela či pomalého a premysleného obracania.

A to nočné budenie! Koľko krát zmení normálne človek v noci polohu? Ani to nechcem počítať, otočiť sa ku koncu tehotenstva z jedného boku na druhý tak, aby to bolo pohodlné, nezobudilo to bábätko a aby človek po tej námahe ešte aj zaspal je skutočne umenie. Už viem ako sa cítia veľryby uväznené na plytčine, mne však žiadni milí záchranári na pomoc neprídu.

Nevadí, vďaka tejto nemotornosti budem mať mnoho úsmevných spomienok na svoje prvé tehotenstvo a akonáhle už budeme doma traja, na všetky tieto banality rýchlo zabudnem. Veď je to len malá daň za ten malý zázrak, ktorý sa už čoskoro narodí...

Vaša Lenka

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Denník tehuľky"

Poradňa