Denník tehuľky XXVII.: Je materská dovolenkou?

Denník tehuľky XXVII.: Je materská dovolenkou?

Konečne sa priblížil ten dlho očakávaný dátum. Nie, nie dátum pôrodu, ale odchodu na materskú dovolenku! Prečo dlho očakávaný? A prečo vlastne dovolenka?! Ten kto nazval toto obdobie dovolenkou, či už ide o týždne pred pôrodom alebo po ňom bol veru poriadne zlomyseľný!

Zatiaľ som sa nestretla so žiadnou „tehuľkou", ktorá by posledný deň v práci a nástup na materskú dovolenku neočakávala takmer s radosťou. Posledné týždne pred týmto termínom sú už pre každú ženu veľmi zložité. Je náročné zvládať pracovné tempo, a to či už po fyzickej ale aj psychickej stránke. A to dokonca aj v prípade, že je žena úplne zdravá a nemá žiadne komplikácie či problémy.

Veď stačí, ak sa človek jednu dve noci takmer nevyspí a už je v práci nepoužiteľný. Okrem toho začína aj moje bruško naberať skutočne úctyhodné rozmery a chôdza, obliekanie či obúvanie mi trvajú minimálne dvakrát tak dlho.

Dieťatko je navyše dosť aktívne a na svoje „kopance" či divoké hry s nožičkami a ručičkami si vyberá práve chvíle, keď sa potrebujem naplno sústrediť na prácu. Ako mu však vysvetliť, že musí polhodinu vydržať, kým sa skončí porada, kým vybavím poštu alebo dôležitý telefonát. I cestovanie ráno či poobede je už náročné, skúste cestovať hodinu autobusom s tvorom, ktorý váži kilo a pol a boxuje práve do vášho močového mechúra!

Rozlúčka v práci a nejaká tá administratíva spojená s odchodom na materskú dovolenku sú už potom len bonbónikom. Nasledujúce týždne však rozhodne nebudú v znamení oddychu. Aj keď záchvaty známeho hniezdenia zrejme ešte len prídu, väčšina výbavičky a zháňanie veci nás ešte len čaká. Nákup detského nábytku, úpravy v detskej izbe či výber ideálneho kočíka, ktorý by nestál toľko čo menšie osobné auto - týmto všetkým a rozličnými lekárskymi návštevami budem tráviť posledné týždne, kým nastane náš veľký deň D.

A je toho stále veru dosť. Prednášky pre tehotné v pôrodnici, návštevy v poradni, odbery, preventívna prehliadka u zubára... pomaly je na čase začať baliť tašku do pôrodnice a mnou zmietajú pochybnosti, či manžel tuší ako sa vlastne používa detská autosedačka, či bude po ruke keď „to" príde a či ma začiatok pôrodu nezastihne v nejakej nevhodnej situácii.

K všetkým týmto starostiam, ktoré sa zdajú byť na prvý pohľad také malicherné sa pridáva typická tehotenská nespavosť a poriadne pálenie záhy. Priznávam sa, už sa neviem dočkať, keď ten malý tvor príde na svet!

Vaša Lenka

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Denník tehuľky"

Poradňa