Denník tehuľky XXVIII.: Bylinky pre ľahší pôrod? Sem s nimi!

Denník tehuľky XXVIII.: Bylinky pre ľahší pôrod? Sem s nimi!

Zaryto si hovorím, že na pôrod nemyslím a myslieť nebudem. Čo však keď o ňom hovorí každý v mojom okolí? Skúsim sa ešte niekoľko dní tváriť, že sa nič nedeje a potom už skutočne bude najvyšší čas začať s prípravami. A najprv siahnem po prírodnej medicíne!

Áno, rozhodla som sa spoľahnúť na bylinky. Aj keď sú skúsenosti mnohých mamičiek rozličné, verím, že u mňa zaberú. A tak sa chystám do lekárne pre veľkú zásobu maliníkového čaju, ktorý by mal napômocť pri príprave maternice i pôrodných ciest na veľký výkon. Piť sa začína po dokončenom 34. týždni tehotenstva. Už sa teším, tehotenský čaj mi prestal chutiť!

Okrem toho som sa dočítala aj o užívaní alchemilky, ktorá by mala mať podobné účinky, musím sa však spoľahnúť na to, že nájdem dobre zásobenú lekáreň či predajňu s čajmi. Po 37. týždni je možné užívať aj pupalkový olej, jeho užívanie však chcem prediskutovať v poradni.

Taktiež je už najvyšší čas začať s masážou hrádze, môj milý manžel prisľúbil, že sa na to podujme, aby som pri tom mohla správne nacvičovať relaxáciu, už mi chýba len súhlas lekára, že sme zdraví a s masážou môžeme začať.

Našťastie je jedna vec, na ktorú od lekára žiadne dobré rady netreba a tou sú kegelove cviky. Keď som s nimi začala, ani sa mi nechcelo veriť, že by skutočne mohli byť také užitočné. Už po týždni či dvoch mi však veľmi pomohli, môj mechúr vydrží aj ten najdivokejší aerobik bábätka. Úsilie investované do týchto cvikov sa mi však dúfam zúročí aj pri samotnom pôrode a hlavne zotavovaní.

Čítala som tiež o rozličných homeopatických prípravkoch a aromaterapii, po ktorej je možné siahnuť pred i počas pôrodu, v tomto prípade sa však treba poradiť s odborníkom. Čas sa mi už kráti a dni bežia čoraz rýchlejšie a rýchlejšie, tak dúfam, že stihnem všetky potrebné prípravy dokončiť.

Vaša Lenka

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Denník tehuľky"

Poradňa