Derivačný kúpeľ: Už ste počuli o tomto mrazení intímnych partií?

Derivačný kúpeľ: Už ste počuli o tomto mrazení intímnych partií?

Vlastnosti otužovania sú nám už dávno známe. Posilníme odolnosť organizmu voči zmenám teploty, imunitný systém a obranyschopnosť tela. Pri aplikácii studenej vody na lýtkach dokonca možno zabrániť vzniku kŕčových žíl. Vedeli ste ale o tom, že studená voda môže mať pozitívny vplyv aj na intímne oblasti?

Ide o takzvaný derivačný kúpeľ
Jeho trvanie závisí od hmotnosti človeka, spravidla sa čas kúpeľa pohybuje od 10 do 20 minút, v závislosti od hmotnosti. Čím menšia hmotnosť, tým kratší kúpeľ. V podstate ide o umývanie rozkroku studenou vodou pomocou hubky. Zvyšok tela by ste mali mať oblečený, aby ste neprechladli a s nízkou teplotou vody to netreba preháňať. Hubku namočenú v studenej vode by ste mali jemne trieť po pohlaví v smere spredu dozadu.

Ako terapia sa odporúča takýto kúpeľ jedenkrát denne, v prípade prevencie stačí 2 až 4-krát do týždňa. Voda musí byť v nádobke, nie tečúca. Najlepší čas na kúpeľ je ráno a nalačno, nikdy nie pred ani po jedle. Ochladzovanie intímnych oblastí uvoľňuje prebytočné látky uložené v organizme a tie sa dostávajú späť do vylučovacieho procesu, zväčša sa tieto látky vďaka kúpeľu vylučujú stolicou.

Pomáhajú udržať obličky zdravé a čisté: Len málo ľudí o nich vie!Koniec problémom
Takáto metóda napomáha k regulovaniu hmotnosti, zvyšovaniu svalového tonusu, zbavuje organizmus stresu a odpadových látok, ktoré sa nevylúčili a uložili v tele. Pomáha pri rôznych problémoch mnohokrát spôsobených toxínmi v organizme ako je napríklad aj akné, ale aj pri bolestiach hlavy, zubov, chrbtice, inkontinencii moču, dokonca pomáha pri odvykaní na závislosti.

Teplá voda tiež v určitých kritických situáciách dokáže zázraky. Prúd teplej či horúcej (nie však vrelej) vody sa odporúča pri menštruačných bolestiach. Vodu jednoducho nasmerujete na postihnuté oblasti a teplo sa postará o uvoľnenie napätia v stehnách, podbrušku či krížoch. Sprcha zároveň pôsobí aj masážne.

Chcete sa vyhnúť podobe zošuverenej stareny? Zvýšte starostlivosť o pokožku takto!

Takisto sa môžete celá namočiť do vody napustenej teplou vodou, nie však na dlho, keďže príliš dlhé kúpanie vysušuje pokožku, okrem toho vám môže prísť nevoľno z horúceho vzduchu, najmä ak máte problémy s tlakom. Dlhé kúpanie počas menštruácie tiež nie je vhodné. Malý tip: Termofor je už dávno historickou rekvizitou a nahradili ho vankúšiky s gélovými kryštálikmi, ktoré môžete kedykoľvek použiť ako zdroj tepla. Keď však nemáte poruke ani sprchu ani vankúšik, ako prvá pomoc vám môže veľmi dobre poslúžiť plastová fľaša naplnená horúcou vodou.

Autor: maj
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa