Do čoho „obliekate“ svoj mobil? Aký obal máte, taká ste

Do čoho „obliekate“ svoj mobil? Aký obal máte, taká ste

Neplní len ochrannú funkciu, čoraz častejšie sa stáva vizitkou vášho ja. Prezrádzate ním o sebe viac, než by ste možno chceli.

Bez obalu
Keď nosíte mobil bez obalu, naznačuje to o vás, že ste ľahkovážna a veľa vecí prosto neriešite. Ignorujete situácie, ktoré vám neprinesú osoh. Ste zrejme typ pecivála, ktorý má svoj mobil bezpečne uložený kdesi na poličke. Vediete pomalý, pohodlný a stereotypný život.

Drevený obal
Chcete zaujať a týmto obalom sa vám to určite podarí. Je veľmi zriedkavý, má nápad i eleganciu - presne ako vy. Potrpíte si na krásne a praktické veci, nič však zbytočne nepreháňate ani nenechávate na náhodu. Svoj osud držíte pevne v rukách, lebo viete, kam máte namierené.

Zvieratkovský obal
Máte rada život, zábavu a všetko, čo vás akýmkoľvek spôsobom rozptýli. Snažíte sa spasiť planétu a podľa toho aj žijete. Ak máte dokonca na obale obrázok vlastného zvieratka, prezrádza to o vás, že ste milujúca a rozhodná. Snažíte sa pomôcť okoliu a ste dokonalý príklad „zeleného“ ekočloveka.

Jednoduchý plastový kryt
Máte rada obyčajné a funkčné veci. Aj váš život je ako podľa šablóny, najbezpečnejšie sa cítite, keď máte každú minútu dňa presne nalinajkovanú. Neznesiete, aby vás ktokoľvek obmedzoval, a veci i ľudí okolo seba rada využívate na plnenie svojich zámerov.

Obal s motívom na mieru
Ste perfekcionistka so zmyslom pre detail. To, že ste na svete, nie je podľa vás náhoda a presne tak žijete počas celého dňa. Vždy máte rada všetko pod kontrolou. Potrpíte si na kvalitné veci, radšej si za ne priplatíte. Vašou „slabou“ stránkou je však osoba alebo zviera, ktoré máte vyobrazené na obale mobilu. Položili by ste za nich aj život.

Ochranná fólia na displeji
Ak svoj mobil chránite len jednoduchou fóliou na displeji a mobilu nedoprajete viac „pohodlia“, svedčí to o vás, že ste opatrná, šetrná, nepriebojná a tak trochu aj babráčka. Zrejme telefonujete s poriadnym vyslúžilcom, ktorého ochrana vás ani trochu nezaujíma.

Trblietavý mobil
Silikónový obal, ktorý vďaka svojim trblietkam alebo kryštálikom svieti doďaleka, hovorí o vašej snahe vyniknúť. Ste individualistka, ktorá sa rada predvádza a snaží sa ukázať vždy v najlepšom svetle. Škoda len, že praktickosť takéhoto obalu pokrivkáva. Prezrádza však vašu snahu ukázať sa.

S prstienkom
Ak sa váš obal na mobil môže popýšiť prstienkom, cez ktorý počas telefonovania prestrčíte prst, alebo má, naopak, prečnievajúce ušká či usmievajúcu sa tváričku Hello Kitty, nemá cenu o vás polemizovať. Ste detská, pojašená, asi sa vám nikdy nepodarí dospieť. Ak svoj infantilný mobil bez ostychu ukazujete na verejnosti a neoslávili ste práve osemnáste narodeniny, mali by ste sa nad sebou zamyslieť a zvoliť radšej niečo menej nápadné.

Maxi puzdro na všetko
Puzdro v tvare knižky, do ktorého vložíte okrem telefónu aj platobné karty či vizitky, hovorí o vašom vorkoholizme. Nikdy sa nezastavíte a vždy ste v plnom nasadení. Pozitívom takéhoto puzdra je, že máte poruke všetko potrebné. Keď potrebujete zaplatiť, vyhnete sa nekonečnému hľadaniu peňaženky v bezodnej kabelke, namiesto toho elegantne vytiahnete mobil a všetko vybavíte jedným ťahom. Podľa svojho okolia ste precízna organizátorka.  

Silný gumený obal
Ak nosíte mobil v pevnom gumenom obale, ktorý sa pri prípadnom páde poľahky odrazí od podlahy, ste buď náruživá cestovateľka, alebo matka na plný úväzok. Obal je bezpečný a spoľahlivý ako vy. Podobne aj vy ste flexibilná, spoľahlivá a pripravená aj na málo pravdepodobné situácie.  

Puzdro na ruku alebo opasok
Ak svoj mobil chránite puzdrom, ktoré si môžete pripevniť na ruku, zrejme ste vášnivá športovkyňa. Ste nezastaviteľná, akčná a praktická. Puzdro na ruke vám dáva možnosť uvoľniť sa a žiť rýchlym tempom. A presne to vám vyhovuje.

Ručne robené puzdro
Ak si obal na mobil ozdobíte samolepkami, washi páskami či trblietkami, alebo namiesto puzdra používate vlastnoručne uštrikovanú kapsičku, ste kreatívna. V hlave nosíte kopu nápadov, ste akčná a vždy je s vami zábava. V ojedinelých prípadoch ste možno žena, ktorá sa nie vždy hodí na rodinný život. Dobré však je, ak sa o to aspoň pokúšate.

Autor: mam
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Nakupujeme"

Poradňa