Dokázané! Miso polievka odstraňuje brušný tuk

Dokázané! Miso polievka odstraňuje brušný tuk

Keď budete jesť v nejakej ázijskej reštaurácii, pravdepodobne dostanete v menu ponuku, dať si misku polievky miso.

V tejto horúcej polievke nájdete fermentovannú fazuľovú pastu s kúskami tofu, nasekaný pór a niekedy aj morské riasy. Miso je nízkokalorická polievka, ale má vysoký obsah sodíka, takže jedzte iba malé porcie.

Výživa
Jedna porcia polievky miso obsahuje 66 kalórií. Ide o dosť plnohodnotné jedlo. Keď si sledujete kalórie pri redukčnej diéte, miso polievka slúži namiesto výdatného obeda alebo večere. Táto polievka má nízky obsah tuku - 1 g na porciu, čo vám udrží príjem tuku na 20 až 35 percent kalórií. Jedna porcia polievky obsahuje 5 g sacharidov, 1 g vlákiny 2 g proteínu. Obsahuje asi 4 g cukru. Nemusí sa to zdať veľa, ale celodenná konzumácia by nemala byť viac ako 25 g cukru denne, aby ste zabránili nadváhe, vzniku srdcových chorôb a pod.

VIDEO: Ako nakrájať knedľu bez nožaVýhody
Miso polievka vám môže pomôcť schudnúť. Riasy, ktoré sa v nej používajú majú pozitívny vplyv na brušný tuk. Zvážte všetky látky, ktoré polievka obsahuje, ak máte choré srdce alebo vysoký krvný tlak. Jedna porcia polievky miso obsahuje 630 mg sodíka, odporúčaný limit na deň je 1500 mg.

 

Predpokladá sa, že detoxikuje telo, zabraňuje niektorým druhom rakoviny, zvyšuje mentálne sústredenie a zlepšuje trávenie a zdravie srdca. Japonci sa už dlho chvália zdravotnými výhodami miso polievky. Existujú dôkazy o tom, že organické zlúčeniny nachádzajúce sa vo fermentovaných potravinách na báze sóje, ako je miso, môžu pomôcť zabrániť niektorým druhom rakoviny, vrátane rakoviny prsníka.

Antioxidanty nájdené v miso polievke tiež prispievajú k celkovému zdraviu človeka a dlhodobej pohode. Miso polievka je tiež zdrojom niekoľkých tráviacich enzýmov, ktoré chránia žalúdočnú sliznicu, znižujú pravdepodobnosť žalúdočných porúch, ako sú vredy. Vlákniny a mikróby nájdené v polievke pôsobia ako čistiaci prostriedok tela, čistia od toxínov a škodlivých baktérií z čriev. 

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa