Dokonalé plesové líčenie: Ako si slávnostne upraviť tvár?

Dokonalé plesové líčenie: Ako si slávnostne upraviť tvár?
Šaty, doplnky, účes a líčenie - to je silná štvorka vašej prípravy na ples. Rozhodli ste sa, že to skúsite aj bez pomoci profíkov? S nami to určite zvládnete.

Domáca príprava
Aj keď sa budete líčiť svojpomocne, nezabúdajte na prípravu, ktorú si slávnostne upravená tvár vyžaduje. O pokožku sa o niečo viac starajte už niekoľko dní vopred - hĺbkovo vyčistite, zbavte ju odumretých buniek, vyživte maskou a hydratujte. Pleť by mala byť v čo najlepšej forme, aby ste sa vyhli zbytočným nánosom mejkapu.

S experimentovaním opatrne
Ak chcete v spomínaný večer vyniknúť, zrejme budete chcieť svoje bežné líčenie ozvláštniť. S experimentmi však opatrne, aby vás neprekvapili svojou neprispôsobivosťou. Použite korektor a mejkap, na ktoré ste zvyknutá, viete s nimi pracovať a farba vám perfektne sedí.

Napriek tomu, že idete plesať pod večerné osvetlenie, tmavšia farba tváre nie je potrebná. Zas a znova opakujeme - že aktuálnej sezóne vládne prirodzenosť. Po nalíčení tváre nezabúdajte na transparentný púder, ktorým zafixujete pleť. Majte ho po ruke aj počas celého večera, pretože dokáže vysať pot, zbaviť mastnoty a zahladiť stopy po nedokonalostiach v líčení.

Plesajúce očia pery
Farby, ktoré budete aplikovať na oči, si dôkladne premyslite. Na večer sa perfektne hodí dymové líčenie, ktoré má v základe čiernu, prípadne šedú, môžete ich však tieňovať s jasnejšími farbami. Hodia sa medená, fialová či ružová, záleží od vášho stajlingu a preferencií. Výstrednosti sa však na plese nenosia, takže sa vydajte skôr cestou klasiky. Ak túžite po flitroch či trblietkach, tak len vo veľmi decentnom množstve.

Ku kompletnému líčeniu patrí aj starostlivosť o pery, ktorú nerado zanedbať. Nenechajte ich odísť naholo, minimálne na ne aplikujte balzam a transparentný lesk. Držte sa zásady, že výrazné majú byť buď oči, alebo pery a podľa toho aj vyberajte farbu rúžu/lesku. Ak nechcete, aby ste počas večera stratili šmrnc, majte líčidlá na pery v kabelke.

Autor: red
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Kozmetika"

Poradňa