Domáci jogurt: Nepotrebujete jogurtovač, jeho prípravu zvládnete aj na sporáku

Domáci jogurt: Nepotrebujete jogurtovač, jeho prípravu zvládnete aj na sporáku

A poradíme vám, ako jogurt ďalej upravovať.

Základný recept
1. Z chladničky vyberte 125 g až 150 g bieleho jogurtu so živou kultúrou a nechajte ho zahriať na izbovú teplotu.
2. Do antikorového hrnca nalejte 800 ml až 1 liter mlieka a na strednom ohni ho nechajte zovrieť. Hrniec odstavte a mlieko nechajte vychladiť na 40 až 45 stupňov Celzia.
3. Do vlažného mlieka pridajte jogurt a zľahka premiešajte. Rozdeľte do menších uzatvárateľných sklených alebo plastových nádobiek (vyjde 6 až 7 porcií) a nechajte aspoň 6 hodín v teple stáť, aby mlieko získalo jogurtovú konzistenciu. Potom až do použitia uchovávajte v chladničke.

Doma pripravený jogurt je chuťovo neutrálny, takže s ním môžete robiť čokoľvek. Pridávať ho do šalátov, nátierok, dipov a podobne.

Nasladko
Ak chcete pripraviť sladký jogurt, do mlieka vmiešajte antikorovou lyžicou cukor a vanilkový struk (stačí bez dužiny). Nechajte prevariť a ďalej pokračujte podľa základného receptu. Na dno nádobiek môžete ešte dať lyžicu domáceho džemu. Alebo vmiešajte med podľa chuti a pridajte čerstvé ovocie.

Naslano
Do hotového jogurtu (riedkeho, odtečeného alebo do čerstvého syra) vmiešajte štipku morskej soli, trochu solčanky alebo ľubovoľnú koreninovú zmes (tzatziky, gyros, vegeta). A nikdy neuškodia ani najemno nasekané čerstvé bylinky.

Hustý ako smotana

Ak potrebujete naozaj hustý jogurt, podobný gréckemu, musíte ho dať odtiecť. Je to veľmi jednoduché. Sitko vyložte tenkou tkaninou, vylejte do nej jogurt a nechajte postáť, aby odtiekla prebytočná voda. Trvá to asi 2 hodiny. Čím dlhšie jogurt postojí, tým bude hustejší. Je vynikajúci najmä na prípravu šalátových dresingov.

Čerstvý syr
Pripravíte ho rovnakým spôsobom ako grécky jogurt, len ho necháte v sitku postáť niekoľko hodín, najlepšie od večera do rána. Takýto syr má konzistenciu ako Lučina a aj veľmi podobnú chuť. Hodí sa na priamu konzumáciu, ale aj na prípravu nátierok.

Autor: zp
Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa