Dominika Morávková: V akej hroznej scéne nechcela, aby za ňu zaskočila dablérka?

Dominika Morávková: V akej hroznej scéne nechcela, aby za ňu zaskočila dablérka?

Moderovala šou Zem spieva, hrala v seriáli Autoškola, vo filmoch Pírko a Špina, nominovali ju na Českého leva. Dominika Morávková (28).

Nedávno ste sa vrátili z Kuby. Boli ste na dovolenke alebo hľadať inšpiračné zdroje?
S chalanmi z našej kapely S hudbou vesmírnou sme tam boli natočiť klip. Naša nová pesnička je v štýle reggaetonu, ktorý dnes dosť fičí, a keďže si vyžaduje autentické prostredie, voľba padla na Kubu.

VIDEO: Báječná minútka s DominikouTento karibský ostrov akoby uviazol v súkolí času. Čo vás tam zaujalo najväčšmi?
Veľká pohoda. Kubánci sa usmievajú, spievajú, tancujú, žijú na ulici… Nevnímajú čas tak ako my. Od nás spoločnosť stále niečo očakáva, každý má nejaké vízie a veľké ciele. Mala som pocit, že na Kube žijú ľudia zo sekundy na sekundu a užívajú si to. A nepočula som tam zaplakať dieťa alebo niekoho sa hádať.

Nebol takýto prístup k životu pri natáčaní klipu na škodu?
Sorizzo a Marek Koleno tam leteli o dva dni skôr. Objavili tanečnicu Maríu, spýtali sa jej, či by nám vedela do klipu zohnať asi dvadsať tanečníkov. Jasné, prikývla, a všetko vyzeralo super.

A aj bolo?
Dohodli sme sa na ôsmu večer v jednom bare. Nikto neprišiel. Iba esemeska, že bolo krásne, a tak sa išli na pláž. Potrebovali sme robiť, dva dni sme všetko zariaďovali, ďalšie dva dni sme mali na nakrúcanie. Zrazu to neplatilo. Ďalší termín bol ráno o desiatej. Zas ani nohy, čakali sme polhodinu, potom prišla akási babka a povedala, že María sa už chystá a o chvíľočku príde. O hodinu sa dovliekli traja ľudia, znova boli všetci na pláži, ale vraj už sa zbiehajú… O hodinu a pol ich bolo asi dvanásť a konečne sme to natočili. A výsledok vyzerá celkom fajn.

Priniesli ste si domov aj nejaký suvenír?
Amálke dve „šušťátka“, babku a dedka, je to hudobný nástroj, tak sa môže prejaviť.

V domovskej Astorke Korzo ´90 vás čakajú divadelné prázdniny. Aké leto budete mať?
Pracovno-oddychové. S hudbou vesmírnou máme v júni viacero koncertov, v júli mám voľno, a tak sa s rodinou chystám vyraziť na výlety po Slovensku. Dcéra je už väčšia, už sa to bude dať. A pôjdeme aj do Chorvátska k moru.  

Viete si predstaviť leto v štýle sladkého ničnerobenia?
Sladké ničnerobenie pre mňa znamená, že sa budem venovať záhrade a kvetom. Mne by to tak celkom vyhovovalo. Možno neuveríte, ale najlepšie si oddýchnem pri trhaní buriny.

Svojím založením ste akčný typ. Zdedili ste to po svojom otcovi, ktorý bol aj kaskadérom?
Nie, takéto schopnosti sa nededia, aj otec sa to musel naučiť. Takisto by som sa to musela aj ja, ale je pravda, že odvahu mám po ňom. Do viacerých vecí by som išla.

Nehodila by sa vám na erotické scény plné násilia vo filme Pírko dablérka?
Určite by sa mi zišla.

Nebola autenticita toho otrasného zážitku pre vás napokon hereckou výzvou?
Neviem sa už vžiť do chvíle, keď som sa rozhodovala, ale spomínam si, že dablérka bola k dispozícii pri zoskoku mojej hrdinky z tretieho poschodia. Nakoniec ju nepoužili, lebo z okna som vyskočila ja.

Do hasičskej záchrannej plachty?
Nie do plachty, istili ma zo žeriavu lanom. A tie scény znásilnenia boli nakrúcané tak, že mi bolo vidieť detail tváre, takže sa to nedalo úplne „zdablovať“.

Podobnú rolu ste stvárnili vo filme Terezy Nvotovej Špina. Vzali by ste aj ďalšiu takú?  

Keby bol zaujímavý scenár a veľmi by sa mi páčil, možno áno, ale teraz som rada, že v novom filme aj v seriáli som dostala iné ponuky. A nie erotického charakteru.     

Otočme to: Čo si myslíte o romantickej alebo platonickej láske?
Nikdy som nebola romantická duša ani som nečítala zamilované romány. Hltala som knižky o Harrym Potterovi, neskôr rôzne filozofické texty. Najväčší román prežívam vo svojom živote.

S manželom Jankom a dcérou Amáliou žijete v dedine pri Bratislave. Ešte ste neoľutovali to rozhodnutie?
Nie, ale zamýšľame sa nad tým, kde by sme chceli žiť. Myslím, že toto nie je naša posledná zastávka.

Čo máte na dedine najradšej? Aké miesta, zákutia, veci?
Rada nasadnem na bicykel, idem do obchodu alebo na prechádzku k jazeru. Ale milujem aj našu záhradu, kde každé ráno cvičím.

Čo také?
Všeličo. Striedam jogu a pilates. Cvičím s Fitshakerom, kde rôzni inštruktori ponúkajú rôzne druhy cvičenia, takže to obmieňam.

Cvičíte kvôli postave alebo svojmu zdraviu, aby ste boli fit?
Pre oboje. Uvedomujem si, že ak človek necvičí, časom prichádzajú zdravotné ťažkosti.

Diéty však držať nemusíte…
Ani nedržím, ale nemám s tým problém. Mám rada očistu a vypnutie z každodenného jedenia. Jem síce rada, ale občas si dám pauzu. A záleží mi aj na postave, lebo od toho sa odvíja moja nálada a spokojnosť samej so sebou.

Vypustili ste už úplne mäso zo svojho jedálneho lístka?

Mäso nejem osem rokov a nechýba mi.

Nejete ho z úcty k zvieratám?

Prestala som ho jesť z iného dôvodu, než pre ktorý ho nejem dnes. Zle mi trávilo, mala som ťažkosti s metabolizmom, preto som s mäsom skoncovala. Dnes ho nejem, lebo máloktoré mäso je zdravé. Možno iba to dochované na farmách, kde sa o tie zvieratá dobre starali. Ale určite by som nekúpila mäso zo supermarketu.

Dcérku ste porodili ešte pred svojou dvadsaťpäťkou. Bola kariéra u vás od začiatku na druhom mieste?
Vždy som chcela, aby to bolo tak, že kariéra bude na druhom mieste. Dcérka sa narodila v období, keď som mala naozaj veľa práce a povinností a musela som prepojiť kariéru s materstvom. Bolo to náročné.

Kedy chcete Amálii dopriať súrodenca? Ešte si ho sama nepýta?
Bavíme sa zo žartu aj o tom, ale nedávno sa nám v rodine narodil Amálkin bratranec Dominik, takže si zatiaľ budeme užívať jeho. Časom by som chcela mať druhé dieťa, ale už s iným nastavením. Na rok-dva stopnúť prácu…

S čím sa vaša malá hrá najradšej? Čo ju v tomto veku fascinuje?
Veľmi rada spieva, chodí na moje koncerty a predstavenia, ale aj na manželove. Teraz fičíme na rozprávke Zhavranení bratia. Videla ju v Bábkovom divadle a účinkuje v nej aj jej tatino. Takže si spievame pesničky odtiaľ, tancujeme, rozprávame si tú rozprávku. V kuse a dokola. Amálka je veľmi rada aj v prírode a vonku so svojimi sesternicami a s bratrancami.

Keby ste si mohli vybrať, v čom budete hrať, k akému žánru by vás ťahalo srdce?
Najradšej by som hrala v niečom mimo našej súčasnosti. Napríklad mimozemšťanku. Ťažko vám tu teraz vystaviam konkrétny príbeh, ale predstavujem si, že budem hrať nejaké stvorenie, ktoré príde na Zem povedať niečo úplne iné, než bežný človek žije…
 
AKÁ JE V SKUTOČNOSTI?

DOMINIKA je šarmantná mladá dáma, ktorá pôsobí subtílne a veľmi krehko. Pred kamerami, ale aj na divadelnom javisku či pódiách ako speváčka dokázala, že sa vie premeniť na živel. Rozpráva uvážlivo, potichu, akoby si šetrila hlas pre divákov, a jej úsmev je vskutku očarujúci. Podobne si užívala fotenie titulky, čo bola pre ňu radosť, lebo v našich outfitoch sa cítila super…
  
Autor: Emil Babín
Foto: Lýdia Czakó

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa