Džínsy po štyridsiatke: Viete si vybrať tie správne?

Džínsy po štyridsiatke: Viete si vybrať tie správne?

Koľko ich máte a koľko z nich nosíte? V rebríčku najobľúbenejšieho oblečenia sú roky na 1. mieste. Stali sa výhodným artiklom, preto majú každú sezónu niekoľko nových podôb. Ak vám kedysi stačili jedny, dnes by ste mali mať troje.

TIP
Neexperimentujte!

Vyhnite sa zúženým elastickým, zvonovým a chlapčenským strihom, môžu pôsobiť smiešne aj lacno. Po štaridsiatke je hlavným kritériom váš overený štýl a džínsy, ktoré vám padnú ako uliate. Rovnako doplnky musia byť kvalitné, zo semišu a z pravej kože.  

1. DO PRÁCE
Ideálny je klasický vzhľad.

Tmavé
Zoštíhľujú stehná, predlžujú nohy, robia postavičku ako „lusk“. So sakom a s lodičkami tvoria klasický, ale dokonalý „city look“.

Svetlé
Ak ste ako prútik, svetlé odtiene majú omladzujúci účinok. S klasickou bielou blúzkou a topánkami s podpätkom tvoria svieži „office look“.

2. NA VOĽNÝ ČAS
Ideálny je ležérny vzhľad.

XS
Vyskúšajte aktuálny skrátený širší culottes strih, ktorý je pohodlný a dobre vyzerá ku krátkej koženej bunde.

XL
Zúžený strih, zvislo vyšúchaný (nie streč), noste s voľným tričkom, košeľou, parkou či so skráteným trenčkotom. Nezabudnite na podpätky.

3. NA RANDE, NA PÁRTY
Ideálny je trendový vzhľad.

Roztrhané
Nebojte sa mládežníckeho deravého trendu. Vaše módne IQ  zaistí klasická biela, respektíve čierna farba, na ostatné odtiene zabudnite.

Rafinované
Volániky, perličky, lampasy či rozstrapkané dĺžky majú niečo do seba. Noste ich diplomaticky, s neutrálnou čiernou a sivou.  

Autor: mh
Foto: Shutterstock.com, Zara, H & M, Reserved, Mohito, archív značiek

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Nakupujeme"

Poradňa