Extra tipy na rozprúdenie krvného obehu

Extra tipy na rozprúdenie krvného obehu

Dobrý krvný obeh má zásadný význam pre každú časť ľudského tela, pretože krv prenáša kyslík a živiny do všetkých tkanív a orgánov a pomáha odstrániť odpadové produkty. Ale čo sa stane, keď váš krvný obeh nie je tak dobrý?

Odpoveďou je stav nazývaný ochorenie periférnych ciev. Rad problémov môže vyplývať práve z neho. Chlad, necitlivosť a brnenie v končatinách. V najhorších prípadoch môže hroziť tkanivu smrť a amputácia. Existuje však niekoľko jednoduchých spôsobov, ako zlepšiť krvný obeh a vyhnúť sa zdravotným komplikáciám.

Cvičenie k zlepšeniu krvného obehu
Je iróniou, že ľudia, ktorí majú zlý krvný obeh sa často stávajú menej aktívni v priebehu času, pretože fyzická aktivita je pre nich namáhavá, v niektorých prípadoch aj bolestivá.

Už aj mierne kardiovaskulárne cvičenie podporuje pozitívne zmeny v cievnom tkanive zvýšením dopytu po kyslíku. Bohužiaľ, pre niektorých to môže byť celkom nepríjemné, pretože môže dôjsť k bolesti na ich maximálnej úrovni tolerancie. Treba sa premôcť. Cvičenie by malo pokračovať v priebehu niekoľkých mesiacov, ale zlepšenie budete pravdepodobne vidieť až za niekoľko týždňov.

Nezabudnite:
• 30 minút mierneho cvičenia zvýši cirkuláciu a podstatne posilní cievy
• Poraďte sa so svojím lekárom pred začatím akéhokoľvek cvičebného programu, ak trpíte vážnym ochorením

Strava
"Ste to, čo jete", ako sa hovorí, ale pre ľudí so zlou cirkuláciou krvi, to platí obzvlášť. Niekoľko potravín obsahujú dôležité živiny, ktoré zlepšujú krvný obeh.

Tekvicové semená
Semená obsahujú vitamín E. Bolo preukázané, že pôsobia proti tvorbe krvných zrazenín tým, že znižujú lepivosť krvi. Čím je krv menej lepkavá, tým ľahšie prúdi v cievach.

Pomaranče
Pomaranče sú bohaté na vitamín C, sú silný antioxidant, obsahujú bioflavonoidy, ktoré posilňujú tepny a zabraňujú hromadeniu plaku, čo vyvoláva prejavy aterosklerózy.

Cesnak

Zvyšuje krvný obeh tým, že zabraňuje hromadeniu plaku v tepnách. Okrem toho má silné antibiotické vlastnosti.

Losos a avokádo
Obsahuje na srdce zdravé omega-3 mastné kyseliny, ktoré zvyšujú krvný obeh. Len nezabudnite, že losos obsahuje aj zvýšené hladiny ortuti.

Hrozno
Okrem toho, že výborne chutí, plody obsahujú aj zdravé flavonoidy. Bolo dokázané, že zvyšuje metabolizmus.

Okrem týchto potravín, vhodných na srdce, treba piť veľa vody. Ľudské telo tvorí väčšinou voda, je nevyhnutná pre každú jednotlivú funkciu tela, vrátane vlastnej krvnej cirkulácie.

Malinovky a káva nemajú rovnaké hydratačné schopnosti ako čistá voda, pretože obsahujú kofeín. Kofeín dehydruje organizmus, takže krvný pohyb je ťažší.

Existuje celý rad lekárskych pozorovaní, ktoré škodia správnemu krvnému obehu. Fajčenie spôsobuje, že sa krv stáva lepkavou a hromadí sa na stenách tepien. Diabetici majú často problémy s krvným obehom, pretože majú poškodené cievy a chronicky zvýšenú hladinu cukru v krvi.

To najlepšie, čo môže pre svoj krvný obeh diabetik urobiť je okrem kontroly hladiny cukru v krvi, pravidelne cvičiť. Nohy diabetika sú obzvlášť citlivé, takže by mal denne kontrolovať svoje chodidlá a všetky známky obehových problémov a všetky zranenia.

Prirodzená liečba zlého krvného obehu
Existuje niekoľko úprav, ktoré sú známe po stáročia a zlepšujú krvný obeh. Sú stále veľmi populárne v alternatívnych liečebných kruhoch a veľmi jednoduché na praktizovanie. Môže ich vykonať každý.

Zdvihnite si nohy: na krátku dobu môže tento krok zlepšiť krvný obeh tým, že sa krv nehromadí v dolných končatín a prúdi späť k srdcu rýchlejšie
Urobte si teplý kúpeľ: Teplo z teplého kúpeľa zvyšuje prietok krvi tým, že spôsobí rozšírenie krvných ciest. Pokiaľ vaňa nie je vhodná, namáčajte zasiahnuté oblasti, ako sú ruky, či nohy v teplej vode. Má to rovnaký efekt.

Autor: Simona

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa