Fakty o mužoch: Vieme, čo vám do očí muž nikdy nepovie!

Fakty o mužoch: Vieme, čo vám do očí muž nikdy nepovie!

Tvrdíte, že poznáte svoju polovičku dokonale? Omyl!

Sex kedykoľvek a orgazmus vždy? Pri mužoch 21. storočia to nie je ani zďaleka pravda. Stres, hektika a workoholizmus nenechali bez zásahu ani ich poklad. Mužov, ktorí na sex radšej len myslia ako ho vykonávajú, je totiž čoraz viac a vonkoncom nehovoríme o prešedivených senioroch vo výslužbe. Tridsiatnikov, ktorí „nemôžu“ totiž z roka na rok pribúda, veď v  posteli už aspoň raz zlyhal takmer každý z nich.

Výsledok? Podľa prieskumov istého pánskeho magazínu občas predstierajú orgazmus aj najväčší borci a iba každý piaty chlap dosiahne orgazmus vždy. Aj tvrdenie, že naše silnejšie polovičky myslia na sex takmer nepretržite a v horšom prípade raz za sedem minút, nie je úplne založené na pravde.  Mnohým mužom vyhovuje milovanie dvakrát do mesiaca. Stačí, aby sa im prestalo dariť v práci, aby zarábali menej ako vy alebo nebodaj prišli o zamestnanie a prejaví sa to na ich výkonnosti.

Dlho utajované fakty

Časy, keď hrali muži v sexe prvé husle, sú dávno preč, lebo iniciatívu pri milovaní sme prebrali do svojich rúk aj my. Sú z toho nesvoji a takmer polovica z nich je pred prvým milovaním s novou partnerkou nervózna. Dokonca 18 percent mužov si nie je istých svojím výkonom aj pred sexom v pevnom vzťahu.

Tvrdenia, že mužovi je jedno ako vyzerá, nie sú tiež dávno pravdivé. Štvrtina sa kvôli nám pokúša schudnúť a dve tretiny siahnu po žiletke nie len kvôli strnisku na tvári, ale pravidelne si holia aj podpazušie, intímne partie a niektorí dokonca aj chrbát! V móde nie sú už ani smradľaví muži. Až 95 percent z nich konečne používa antiperspiranty.

Mužské hodiny
Aj muži majú svoje biologické hodiny dokonca aj napriek tomu, že spravidla dokážu splodiť dieťa do pokročilého veku. Môže za to genetika. Raz za 16 dní sa bunky, ktoré vytvárajú spermie, delia. U 50-ročného muža to stihli urobiť už takmer tisíc krát, čo môže výrazne pozmeniť genetický kód, ktorý nesú.

Vekom tiež strácajú asi percento zo svojich testosterónových zásob. Kvôli tomu postupne klesá produkcia aj kvalita spermií a riziko, že splodia dieťa postihnuté autizmom, schizofréniou či Dawnovym syndrómom je stále väčšie. Počas jednej ejakulácie vylúči mladý muž asi 6 ml ejakulátu, teda približne za jednu čajovú lyžičku. V tomto množstve sa pohybuje asi 150 miliónov spermií. U staršieho muža môže byť počet životaschopných spermií aj menej než polovičný.

Evolučná výhoda
To, že ženy majú menšie libido ako muži, nemusí byť podľa kanadskej štúdie až tak úplne pravda. Problémom len je, že kým muži sa väčšinou vzrušia zároveň fyzicky aj psychicky, ženy vzrušené fyzicky nemusia o svojej slasti ešte vedieť, lebo príde neskôr. Mužom totiž evolúcia zosynchronizovala mozog s fyzickými prejavmi, takže u nich k časovému posunu medzi fyzickým vzrušením a jeho vedomým vnímaním nedochádza.

Autor: mam
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa