Fígle na pracovisku: Ako si užiť zakázanú lásku?

Fígle na pracovisku: Ako si užiť zakázanú lásku?

Aj vy ste do románika s kolegom, nadriadeným či podriadeným vstúpili s obavou, čo všetko ho môže narušiť? Vzťahy na pracovisku tu boli odjakživa a verte–neverte, sú aj vo vašom okolí. Aj keď dlhodobo to zrejme neutajíte, určite extistujú fígle, ktoré vám pomôžu uchrániť vašu lásku pred ďalšími stranami, ktoré vášmu stretávaniu aj vám samotným môžu uškodiť. V prvom rade sa vy dvaja nikam spolu nezašívajte!

Ak sa budete v práci tváriť, že pomaly o sebe neviete, a potom vás niekto stretne mimo nej, dalo by sa povedať, že váš vzťah je oficiálny. Zväčša totiž tajíme len veci, ktoré niečo znamenajú. Ak sa normálne rozprávate, ale neodčleňujete od ostatných, nie je nič nezvyčajné na tom, že sa kamarátsky schádzate. Skúste preto vyraziť von niekedy aj s ostatnými z práce. Budete blízko seba, ale nie spolu. A ak sa takáto forma správania na verejnosti nestane pravidlom, váš vzťah to môže príjemne okoreniť.

8 prekvapivých faktov o káve: Prečo vynechať rannú šálku?

Prirodzenosť na prvom mieste
Je dôležité, aby ste sa správali prirodzene. Ak sa jedného dňa vaše správanie k sebe zmení, všetkým bude jasné, že nastala patová situácia. Buď zlá alebo až príliš pozitívna a osobná. Nemôžete sa nebaviť a potom si šepkať na schodoch. Nemôžete z ničoho nič na seba nereagovať a ignorovať sa. Pochváľte mu nohavice a pýtajte sa na prácu. Práve takýto druh záujmu môže u ostatných zabrzdiť podozrenie, že túto fázu oťukávania sa už máte dávno a plodne za sebou.

Ťaživosť tajomstva sa najmä niektorým typom ľudí ovládnuť jednoducho nedarí. Nikomu však neverte! Možno ste po hádke, a proste sa len chcete zdôveriť alebo si ponadávať. Tu a tam by sa to po poháriku všetko z vás vylialo ako vodopád, či už si chcete pred priateľmi, ktorí sú zároveň vašimi kolegami, odbremeniť dušu alebo sa jednoducho pochváliť s novým objavom. Čo i len jednému, jednej z nich. Ak chcete, podstúpte to, ale vedzte, že teraz už vaše tajomstvo udržať na uzde nepôjde.

Užil si s inou a vrátil sa. Ako s tým žiť?

Autor: Lea

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Zamestnanie"

Poradňa