Ak ste na úrade práce, možno ste všimli, že sa zvýšila maximálna výška dávky v nezamestnanosti a garančného poistenia. Zmena sa uskutočnila ešte 1. júla. Táto zmena však neplatí ani náhodou pre každého, kto stratil zamestnanie.

V emisnej kauze vyšli na povrch nové informácie, podľa ktorých na celom prípade mohol výrazne profitovať vysokopostavený úradník na ministerstve životného prostredia.
Zdroj: ilustračné, sxc.hu

Dávka v nezamestnanosti je suma, ktorá sa poskytuje nezamestnanému počas takzvaného podporného obdobia šiestich mesiacov. Slúži na zabezpečenie príjmu v dôsledku straty zamestnania.
Ako uvádza denník Plus JEDEN DEŇ, najvyššia možná dávka v nezamestnanosti sa od júla zvýšila o viac ako 91 eur mesačne a dávka garančného poistenia stúpla o 279 eur. Vyššiu maximálnu dávku v nezamestnanosti máte nárok dostávať, ak ste sa na úrad práce zaevidovali po 1. júli tohto roku, ale zároveň ste v posledných štyroch rokoch boli zamestnaná najmenej 730 dní a dosahovali v tomto období mzdu nad hranicou 2 608 eur mesačne.