Gottove osudové ženy: Do ktorej z mileniek bol najviac zamilovaný? (FOTO)

Gottove osudové ženy: Do ktorej z mileniek bol najviac zamilovaný? (FOTO)
51 fotiek v galérií

Aj napriek tomu, že Karel Gott oslávi 14. júla osemdesiate narodeniny, je neustále idolom žien.

Tie mu v dobách jeho najväčšej slávy padali k nohám ako dozreté ovocie a on si ich užíval plnými dúškami. Ktorá z nich však Karla očarila natoľko, aby s ňou prežil dlhší ľúbostný románik? Ktorá mu dala dieťa a ktorá ho s nenávisťou odkopla?

VIDEO: Karel Gott & Jiřina Bohdalová - Zvonky štěstí

Prvou oficiálnou partnerkou bola pre Gotta o deväť rokov staršia speváčka Olga Svobodová, ktorú s čistým svedomím môžeme nazvať jeho učiteľkou sexu. Románik s ňou prežil ešte v roku 1958. Karel mal vtedy sladkých 19 rokov. Žiaľ po roku randenia ich lásku prekazilo nesťastie. Olgu niekto nemilosrdne dobodal.

O pár rokov neskôr v roku 1962 sa Gott zaľúbil v trolejbuse do herečky Evelyny Steimarovej, ale zbalil ju až na koncerte. A keďže sa nemali kam podieť, noci obvykle trávili v jeho detskej izbe. Ďalšou oficiálnou láskou bola pre Gotta Antonie Zacpalová. Randil s ňou v roku 1972 a ich telesné zblíženie skončilo narodením Gottovej prvej dcéry Dominiky.

Paradoxom je, že zatiaľ čo bol spevák na dieťa ešte pomerne mladý, Antonia mala už 37 rokov. Zviedol ju po jednom z koncertov. Ponúkol jej, že ju odvezie domov do Kavčích hôr. Cestou si to však rozmyslel a skončili u neho vo vile. Keď mu novopečená matka v roku 1973 oznámila, že mu porodila dcéru, šťastím ani zamak nežiaril, dcérku prvýkrát navštívil až po pol roku.

FOTO To snáď ani nie je možné: 4-ročná dcérka Tiny je mamin klon! Ešte aj ten africký účes

Ďalším spevákovým oficiálnym úlovkom bola vtedy len 19-ročná slečna Jitka Svobodová. Keď však v roku 1984 spevák po prvýkrát zočil, bezhlavo sa do nej zaľúbil. Žili spolu päť rokov, ale v roku 1989 sa prevalila spevákova nevera, tak sa ich vzťah rozpadol. Jitka sa totiž v roku 1989 dozvedela, že spevák ju podvádzal a má už dva roky ďalšiu dcéru - Luciu. Tak dostal od dlhoročnej priateľky kopačky.

V tom čase totiž rozdával svoju lásku na všetky strany. Randil s tedy len 18-ročnou Martinou Zbořilovou, neskoršou manželkou slávneho režiséra Miloša Formana. Očaroval ju svojou znalosťou zemepisu a vraj jej neodolateľne voňal korenenými parfémami. Martina však túžila po dieťati, tak ju Gott po rokoch utajovaného randenia opustil.

V roku 1986 však zbalil aj Ivetu Kolářovú, ktorá si vraj speváka vysnívala a to doslovne. Keď mala len desať rokov, prisnilo sa jej, že bude mať so spevákom dieťa. O 10 rokov sa jej to podarilo a porodila mu už spomínanú dcéru Luciu. Iveta však ani narodením Gottovej druhej dcéry u speváka nepochodila a musela sa stratiť z jeho života. Odmenou za „vyčistenie“ bojiska jej bol byt, auto a finančná pomoc.

Spevák svojou láskou k ženám nešetril ani po ďalšie roky. V roku 1994 sa zahľadel do exotickej krásky Manuely Pechovej. Tá to so spevákom ťahala dva roky, ale potom mu dala elegantné kopačky. Odletela na dovolenku do Kanady a už sa odtiaľ nevrátila.

Spevák však za exotickou frajerkou dlho nesmútil a v roku 1996 si nabalil jeho spolupracovníčku Ilonu Hermovú. Ilona ako jediná verejne vyhlásila, že speváka nikdy naozaj nemilovala a bol pre ňu len dobrým kamarátom, tak sa rozišli.

O rok neskôr v roku 1997 sa preto spevák opäť zaľúbil a jeho trojročnou láskou sa stala charizmatická Marika Sörösová. Zaľúbil sa do nej na prvý pohľad na koncerte a pozval ju na večeru. Aj napriek tomu, že sa zdalo, že práve Marika bola spevákovou skutočnou a poslednou láskou (veď s ním oslávila aj jeho okrúhle šesťdesiate narodeniny), nebola to pravda. V dvetisícom - keď si mali konečne povedať áno a vymeniť si obrúčky, sa ich vzťah rozpadol. Tak jej aspoň daroval vilu v Karibiku.  

Spevák si liečil opäť zlomené srdce. Jeho vyvolenou bola tentokrát vydatá Taťána Smutná. Zoznámili sa na koncerte. Aj napriek tomu, že sa Taťána z vraj nefungujúceho manželstva šikovne vyvliekla, mala smolu. S Gottom sa stretla v čase, keď nemal „vyčistený“ stôl po žiarlivej partnerke Marike, tak ich vzťah smeroval postupne do záhuby.

Prvou a jedinou pani Gottovou je teda jeho súčasná manželka Ivana. Zoznámil sa s ňou ešte v roku 1999. V čase, keď sa so spevákom po prvýkrát stretla, pracovala ako asistentka. Karla zaujala natoľko, že si od nej vypýtal telefónne číslo. Ivana však bola prezieravá a rada sa dala loviť, tak mu dala zlé číslo.

Šťastná náhoda však chcela, aby sa stretli opäť po roku. Ivana svoj „omyl“ napravila  a Karel ukoristil správny údaj. Tak si Ivana najskôr s budúcim manželom občas zatelefonovala alebo s ním zašla na kávu. Výsledok ich občasných stretnutí je dnes známy. V roku 2008 sa zosobášili a dnes spolu vychovávajú dcéry Charlotte Ellu a Nelly Sofiu.

Chcete vidieť Gottove osudové ženy a porovnať, ktorá s dcér sa na neho najviac podobá? Všetko a omnoho viac nájdete v našej galérii pod článkom.

Autor: mam
Foto: profimedia

 51 fotografií

Gottove osudové ženy: Do ktorej z mileniek bol najviac zamilovaný? (FOTO)Gottove osudové ženy: Do ktorej z mileniek bol najviac zamilovaný? (FOTO)Gottove osudové ženy: Do ktorej z mileniek bol najviac zamilovaný? (FOTO)Gottove osudové ženy: Do ktorej z mileniek bol najviac zamilovaný? (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa