Herečka Jana Šulcová: Alkohol jej zničil kariéru i zdravie! (FOTO)

Herečka Jana Šulcová: Alkohol jej zničil kariéru i zdravie! (FOTO)
30 fotiek v galérií
Českú herečku Janu Šulcovú (72) stíha jedno nešťastie za druhým. V máji nemohla prísť ani na pohreb svojho hereckého kolegu Václava Postráneckého, s ktorým hrala v českej komédii storočia S tebou mě baví svět. Čo sa stalo?

Jeden úraz za druhým
Už minulý rok si herečka zlomila ruku pri páde zo schodov. Tento rok opäť spadla tak nešťastne, že si natrhla stehenný sval. V roku 2017 sa pošmykla na ľade a poranila si chrbát, v roku 2014 si zlomila bedrový kĺb priamo v divadle a v roku 2012 ruku, keď sa potkla o koreň. Za častými pádmi Jany Šulcovej je údajne porucha štítnej žľazy, ktorá spôsobuje dvojité videnie a horšiu orientáciu.

Zo sexsymbolu troska
Jana Šulcová patrila v 80. rokoch medzi najpopulárnejšie herečky v bývalom Československu. Nakrúcala jeden film za druhým a bola považovaná za sexuálny symbol svojej generácie. V 90. rokoch sa však úplne vytratila a zmenila sa na nepoznanie. Na kolená ju zrazila manželova nevera a následný rozvod. Z krásnej ženy ostala len troska a jej herecká kariéra je už iba tieň niekdajšej slávy. Na hlavné úlohy si už netrúfa, bolo by to príliš vyčerpávajúce. A menšie úlohy v televízii sa hodia, hlavne kvôli peniazom.


Osudový muž
Oldřich Vízner bol jej životná láska, stretli sa počas štúdia na DAMU. Vzali sa, narodili sa im dcéry Terézia a Rozália, všetko bolo v poriadku. Po dvadsiatich rokoch však dokonalú rodinu rozbila manželova nevera. Nedokázala mu odpustiť, že ju podviedol s Evelynou Steimarovou. Keď sa rozvádzala, mala štyridsať a dve dospievajúce dcéry. Pokúšala sa dať dohromady, ale ani psychoanalytik jej nedokázal pomôcť. V roku 1992 musela nútene odísť z divadla a na dlhé roky úplne zmizla zo scény. Osem rokov trpela depresiami, v noci nedokázala spať, strácala pojem o čase. Antidepresíva zalievala alkoholom, až si zničila pankreas.

Žije prítomnosťou
Od udalostí, ktoré ju pripravili o zdravie aj o kariéru, uplynulo už tridsať rokov. Zo závislosti od alkoholu a liekov sa jej nakoniec podarilo vyliečiť, dokonca sa zmierila aj s exmanželom. Nového partnera si nenašla, ani neverí, že ešte stretne muža svojich snov. Vrátila sa k divadlu, radosť jej robia dcéry a vnúčatá, stará sa o záhradku a kopu domácich miláčikov. Keď v roku 2015 prišla ponuka hrať postavu alkoholičky vo filme Kobry a užovky, musela na ňu pozbierať všetky sily, pretože takýmto peklom sama prešla.

Klikajte na galériu a uvidíte viac.

Autor: jb
Foto: profimedia.sk

 30 fotografií

Herečka Jana Šulcová: Alkohol jej zničil kariéru i zdravie! (FOTO)Herečka Jana Šulcová: Alkohol jej zničil kariéru i zdravie! (FOTO)Herečka Jana Šulcová: Alkohol jej zničil kariéru i zdravie! (FOTO)Herečka Jana Šulcová: Alkohol jej zničil kariéru i zdravie! (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa